Ребров вирушає на третій тур. Головний тренер національної збірної України вже двічі самостійно перемагав Албанію.
Короткий огляд успіхів Реброва як футболіста в матчах проти балканських команд – у статті на РБК-Україна.
"Синьо-жовті" стоять на порозі ключового матчу осені. Українська національна команда прибула до Тірани з метою здобути перемогу, аби уникнути падіння в Дивізіон C Ліги націй. У цьому сезоні наші футболісти ще жодного разу не зазнали поразки від балканських "орлів", а тренер України має особливі спогади про збірну Албанії.
Уперше жереб звів дві національні команди в кваліфікації до чемпіонату світу-1998. "Синьо-жовті" під керівництвом Йожефа Сабо стартували у відборі з двох перемог - над Північною Ірландією і Португалією, а потім не встежили за Фернанду Коуту в другому матчі проти піренейців у Порту.
У березні 1997 року був запланований перший матч проти албанської команди. Проте "орлам" довелося зіграти зі збірною України в іспанському місті Гранада. Після падіння фінансових пірамід у січні в Тирані та в ряді інших міст почалися масові протести, які переросли в заворушення та захоплення складів зі зброєю. Щоб запобігти громадянській війні, уряд звернувся до ООН з проханням про введення миротворчих сил.
Отже, навесні було геть не до футболу. Натомість в сонячній Андалусії команди обмінялися моментами в першій половині. Беженар розім'яв голкіпера балканців ударом зі штрафного, а "орли" невдовзі відповіли небезпечним ударом Колі повз стійку. Згодом Михайленко в падінні пробив головою над воротами.
Збірна Албанії навіть зуміла забити, але офсайд Рракллі був надто очевидним, тож гол не зарахували. Зрештою, команда Сабо вийшла вперед перед перервою. Шевченко продерся лівим флангом, дійшов до лінії поля і віддав у центр штрафного на Реброва. Той прийняв м'яч, хибним рухом прибрав кіпера та відправив м'яч у сітку. Цей забитий м'яч виявився єдиним у поєдинку.
Другу гру команда провела в серпні 1997 року. На матч, присвячений підготовці до прем'єрного Мундіалю, на київський НСК "Олімпійський" зібралися 38 тисяч уболівальників. З самого початку гри суперники обмінялися дальніми ударами: удар Калітвінцева був заблокований захисником, а спроба Джумби після виконання кутового полетіла далеко над воротами.
Продовжили гру "синьо-жовті", які захопили ініціативу. Калітвінцев виконав стінку з Ребровим на вході в штрафний майданчик, але м'яч пройшов повз ворота. Потім нападник спробував пробити головою після навісу Лужного, але м'яч опинився в руках воротаря. Збірна Албанії відповіла неточним ударом Пачо з кута воротарського. Максимов також не зумів вразити ворота, влучивши класним пострілом під стійку, а Ребров з дальньої дистанції не зміг здивувати голкіпера.
Час ішов, а м'яч уперто оминав сітку воріт балканців. Справжній кураж упіймав страж воріт "орлів" Стракоша. Його персона - ще один місток між тими поєдинками збірних і цьогорічними: Фотак на той час виховував 2-річного сина Томаша, який нині залишається основним воротарем національної команди. Упродовж однієї атаки української збірної Стракоша-старший тричі (!) парирував удари впритул.
"Синьо-жовті" організували справжню атаку на ворота Албанії. Максимов не зміг переграти голкіпера, пробивши головою. Наступна спроба Косовського на добиванні також не увінчалася успіхом. Пізніше Шевченко з другого поверху не зумів здолати Стракошу. А от Максимов, знову намагаючись вразити ворота, вистрілив значно вище.
Сабо зневірився так, що випустив третього форварда на фінальні хвилини - Гецка. Та героєм судилося стати не йому. На 86-й хвилині Ребров отримав м'яч перед штрафним і вирішив діяти сам; уник одного опонента, пішов убік від другого та в падінні несподівано для Стракоші пробив у ближній кут - 1:0 у підсумку.
Така трудова перемога дозволила збірній України фінішувати другою в групі та пробитися в плей-офф кваліфікації. Там "синьо-жовті", однак, поступилися Хорватії. Та це вже інша історія. Вага поєдинків 1997-го, звісно, більша. Проте, зараз уміння Реброва вже на тренерській лаві можуть забезпечити національній команді гідне завершення важкого року.