У Польщі активно планують дії у зв'язку з ймовірним новим напливом біженців з України.
Люблінське воєводство активно готується до потенційного напливу біженців з України. Як зазначив генеральний консул України в Любліні Олег Куць у коментарі для Радіо Свобода, у місті щомісяця проходять засідання координаційної групи, присвячені підтримці українських громадян, що перебувають на території воєводства. Під час цих зустрічей обговорюються, зокрема, ймовірні виклики, пов’язані з новими хвилями біженців.
Він додав, що якихось серйозних сигналів про ймовірний великий наплив українців немає.
"Перед настанням зими, подібно до минулого року, ми зосереджуємо більше уваги на цьому питанні. Нещодавно відбулася зустріч, на якій ми розглядали різні сценарії. Можу відзначити, що в Люблінському воєводстві спостерігається високий рівень підготовки. Є списки волонтерів, які у 2022 році надавали допомогу нашим співгромадянам. У цьому списку налічується кілька сотень волонтерів, готових за потреби долучитися до надання підтримки. Маємо чітке уявлення про те, хто за що відповідатиме, хто працюватиме на кордоні, а хто на вокзалі", - зазначив Олег Куць.
Крім представників органів місцевої влади, неурядових організацій, волонтерів та українських дипломатів, до координаційної групи входять представники управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які консультують волонтерів про різні гранти, на які можна податися, щоб отримати фінансову допомогу для підтримки біженців.
Генеральний консул України у Любліні Олег Куць зазначив, що ймовірність нової хвилі українських біженців, які покинуть країну через війну, залежить від ряду факторів. Серед них - інтенсивність російських атак на енергетичну інфраструктуру України та розвиток подій на фронті.
Напередодні у коментарі польському медіа RMF FM воєвода Люблінського воєводства Кшиштоф Коморський сказав, що у разі потреби пункти прийому біженців можуть розгорнути протягом 24-48 годин.
"У разі необхідності надати підтримку тим, хто втікає від війни або холоду, ми будемо готові до цього. У минулі роки були періоди, коли щоденно зверталися кілька сотень, а іноді й тисячі людей. Це були найбільші хвилі, і ми також до них готові, але, на мою думку, зараз це нам вже не загрожує," - підкреслив Коморський.
У травні посол України в Польщі Василь Зварич повідомляв, що кількість громадян України, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зменшилася з 1,3 мільйона до 950 тисяч.