Синод: створено комітет, який працюватиме над підготовкою Кінцевого документа; допомога для Гази - Vatican News

На черговому брифінгу, що стосувався перебігу XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду єпископів у Ватикані, було представлено результати збору коштів для гуманітарної служби католицької парафії в Газі, обрання комісії для редагування фінального документа, а також звіти мовних груп і вільні виступи учасників.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

Шістдесят дві тисячі євро було зібрано в рамках благодійної акції для людей, які потерпають від війни в Газі. Цю ініціативу організував Апостольський елемозинарій під керівництвом кардинала Конрада Краєвського перед післяобіднім засіданням Синоду єпископів у Ватикані 7 жовтня 2024 року. Про це стало відомо з виступу Паоло Руффіні, Префекта Дикастерії з комунікацій та голови Синодальної Комісії з інформації, під час прес-брифінгу 8 жовтня 2024 року у Ватикані. Руффіні зазначив, що результати збору коштів були представлені саме Префектом Дикастерії служіння милосердя: учасники Синоду пожертвували 32 тисячі євро, а ще 30 тисяч внесла Апостольська елемозінерія. Кардинал Краєвський повідомив, що зібрані кошти було направлено до дипломатичного представництва Святого Престолу в Єрусалимі і вже доступні для настоятеля храму Святої Родини в Газі, о. Ґабріеля Романеллі. Учасники Синоду тепло привітали відео-подяку, яке надіслав священник разом з кількома підлітками та парафіянами, під час брифінгу, за словами Руффіні.

Голова Комісії з питань інформації також повідомив, що головна частина ранкового засідання у вівторок, яка зібрала в залі Павла VI 350 учасників асамблеї, була присвячена обранню 7 з 14 членів Комісії з підготовки проекту Кінцевого документа (Інші четверо входять до неї з огляду на свої посади, а трьох призначає Папа). Секретар Комісії монсеньйор Ріккардо Баттоккіо перед голосуванням нагадав, що Комісія не займається безпосередньо написанням документа, але наглядає за робочим проектом.

Після завершення голосування за членів комісії настала черга виступів від мовних груп, що стало "нововведенням цієї асамблеї". Зокрема, Паоло Руффіні зазначив, що "доповідачі акцентували увагу на значущості християнського втаємничення та стосунків для формування дедалі більш синодальної Церкви, підкреслюючи необхідність синодального навернення та перетворення у відносинах". Вони також наголосили на "зв'язку між харизмами та служіннями", обговорюючи "шляхи уникнення клерикального нарцисизму, важливість богопосвяченого життя, служіння слухання, а також диференційоване розпізнавання служінь, пов'язуючи це з місіями та локальними культурними контекстами".

Шейла Пірес, яка виконує обов'язки секретаря Комісії з інформаційних питань, повідомила, що "в рамках 18 вільних виступів на тему християнського втаємничення, які відбулися після перерви, кілька доповідачів підкреслили необхідність зосередитися на стосунках та процесі навернення у стосунках, як це вже було озвучено учасниками з мовних груп". Зокрема, "деякі з них акцентували на важливості зцілення стосунків, які постраждали від церковних скандалів, починаючи з сексуальних зловживань, підкреслюючи значення довіри для укріплення синодального процесу".

За словами Пірес, було також звернено увагу на те, що "у секуляризованому світі процес християнського втаємничення стає дедалі фундаментальнішим". "Щоб бути свідками Євангелія, треба ставати пророками, і процес формування у вірі повинен відбуватися з раннього віку, залучаючи всю громаду". Асамблея, "як також було підкреслено, повинна говорити про участь жінок у керівництві Церквою". Крім того, "була порушена тема прощення, пов'язана з Христовою любов'ю, і було ще раз підкреслено, що християнське втаємничення неможливе без спільноти". І "з цієї причини дехто закликав до більшого залучення в супровід новохрещених". І, знову ж таки, "прозвучало прохання використовувати в церковних документах, в тому числі і в документах Синоду, мову, яка є зрозумілою для всіх".

Related posts