Невдовзі після в'їзду до України: у Сполучених Штатах закликають до вжиття "військових дій" проти Північної Кореї.

Голова Комітету з розвідки США, Майк Тернер, висловив ідею про можливість прямого військового втручання, у разі якщо війська Північної Кореї вступлять у конфлікт в Україні. Він вважає, що участь Північної Кореї стане "критично важливим моментом" для США.

Голова Комітету з розвідки Палати представників США, Майк Тернер, який представляє Республіканську партію від штату Огайо, висловив думку про те, що Сполученим Штатам варто обдумати можливість прямого військового втручання, у випадку якщо війська Північної Кореї приєднаються до конфлікту в Україні. Цю інформацію 24 жовтня опублікувало американське видання The Hill.

У середу адміністрація США підтвердила, що не менше 3000 військовослужбовців з Північної Кореї проходять навчання на військових базах на сході Росії. Існує можливість, що їх можуть відправити на фронт в Україні для участі у бойових діях на боці російських військ. Міністр оборони США Ллойд Остін також зазначив, що Пентагон має свідчення про присутність північнокорейських військових на території Росії.

Адміністрація Байдена-Гарріса повинна чітко висловити, що участь військових Північної Кореї у цьому конфлікті є неприйнятною для Сполучених Штатів. У разі, якщо північнокорейські війська проникнуть на територію України, США повинні серйозно оцінити можливість застосування військових дій проти цих сил, — повідомляє видання Тернера.

За інформацією, озвученою представником Ради національної безпеки США Джоном Кірбі, з початку жовтня понад 3 000 військовослужбовців Північної Кореї були відправлені до східної частини Росії. Вони прибули до порту Владивосток на кораблях, що вирушили з району Вонсан у Північній Кореї, а після цього були розподілені на три військові бази в регіоні, де проходять початкову бойову підготовку.

"Ми не можемо з певністю стверджувати, чи буде ця група солдатів залучена до бойових дій, але можливість цього викликає значні занепокоєння," -- зазначив Кірбі. Він також підкреслив, що після завершення навчання ці військовослужбовці можуть бути направлені на захід Росії для участі у конфлікті проти українських сил, що свідчитиме про відчай Росії в її війні з Україною.

Згідно з інформацією з джерел, можливість залучення військ Північної Кореї до конфлікту підвищила тиск на Сполучені Штати, спонукаючи їх розглянути питання про зняття обмежень на використання далекобійних озброєнь Україною. Президент України Володимир Зеленський неодноразово виступав з проханнями до Вашингтона надати дозвіл на використання американської зброї для атак на російські цілі.

Майк Тернер висловив підтримку цьому заклику, засуджуючи обмеження, накладені адміністрацією Байдена. "Якщо війська Північної Кореї атакують Україну з території Росії, Україна повинна мати можливість застосувати американську зброю для захисту," - підкреслив він.

Однак Кірбі наголосив, що поки ще занадто рано робити висновки про можливі наслідки присутності північнокорейських солдатів на полі бою.

"Ми не знаємо, чи братимуть вони участь у бойових діях, і якщо братимуть, то в якому масштабі", -- сказав він, додавши, що США продовжать уважно стежити за ситуацією та посилюватимуть підтримку Києва.

18 жовтня український Центр стратегічних комунікацій опублікував відео, де, як стверджується, солдати з КНДР отримують спорядження. Ці кадри, за їхніми даними, були зняті на Сергіївському полігоні в Примор'ї за 48 годин до публікації.

Агентство розвідки Південної Кореї повідомило, що Північна Корея має намір направити 12 тисяч своїх військовослужбовців в Україну, серед яких будуть і спеціальні підрозділи.

23 жовтня проєкт ГУР "Хочу жити" оприлюднив відеоролик корейською мовою, у якому закликає солдатів КНДР не повторювати долю російських військових, загиблих в Україні, і здаватися в полон.

Також 23 жовтня в Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки вперше офіційно підтвердили, що солдати з Північної Кореї прибули до Росії. Глава оборонного відомства США Ллойд Остін зазначив, що поки що точно невідомо, чим солдати займаються в РФ.

24 жовтня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що військові КНДР у разі участі у війні проти України стануть законними цілями так само, як і російські.

Related posts