Німеччина уклала угоду на постачання ще 17 систем протиповітряної оборони IRIS-T для України, повідомив Шольц.

Мова йде про 8 систем середньої дальності (SLM) та 9 систем малої дальності (SLS).

Канцлер Олаф Шольц прийняв поставку вдосконаленої системи ППО IRIS-T для німецьких збройних сил і підтвердив замовлення ще на п'ять, а також на додаткові 17 одиниць для України, щоб допомогти відбити російські атаки.

Під час свого виступу в середу на авіабазі на північному узбережжі поблизу Кіля, Шольц зазначив, що придбання шести систем IRIS-T, виготовлених компанією Diehl Defence GmbH & Co. KG, має вирішальне значення для посилення Європейської ініціативи Sky Shield, повідомляє Bloomberg.

На сьогоднішній день 21 держава, серед яких Велика Британія та Туреччина, приєдналися до ініціативи, що координується Німеччиною. Цей проєкт має на меті зменшити вразливість континенту до авіаударів у контексті зростаючої геополітичної напруги.

IRIS-T, призначені для України, допомогли збити понад 250 російських безпілотників і ракет та врятували багато життів, сказав Шольц. Чотири будуть відправлені до кінця цього року, а решта - наступного року, пообіцяв він.

"Це свідчить про те, що підтримка Німеччини України залишається стабільною. Ми продумали всі деталі заздалегідь і своєчасно уклали контракти та забезпечили фінансування, щоб Україна могла й надалі повністю покладатися на нашу допомогу. Це також підтверджує високу ефективність нашої промисловості, коли вона має необхідні умови для планування", - зазначив Шольц у присутності гостей, серед яких був міністр оборони Борис Пісторіус.

За словами урядового чиновника, до 2026 року Україна отримає 24 системи IRIS-T з Німеччини, 12 середньої дальності і 12 меншої дальності.

Агентство DPA повідомляє, що мова йде про 8 систем середньої дальності (SLM) та 9 систем малої дальності (SLS). Чотири системи SLM і три SLS вже знаходяться на території України.

За словами неназваного чиновника, шість систем IRIS-T для бундесверу коштуватимуть близько 950 мільйонів євро, що стало відомо під час обговорення конфіденційних планів.

Попри те, що Шольц отримав визнання за покращення системи протиповітряної оборони в Україні, він зазнав критики за те, що відмовився постачати Києву ракети з більшим радіусом дії. Німецький канцлер висловив побоювання, що постачання такої зброї може призвести до залучення країни в більш широкий військовий конфлікт, якщо вона буде використана проти російських об'єктів.

У своїй промові в середу Шольц відхилив критику рішення свого уряду дозволити США розмістити звичайні далекобійні озброєння в Німеччині з 2026 року.

Це питання стало ключовим у рамках передвиборчої кампанії двох регіональних виборів, що відбулися в неділю у Східній Німеччині, де популістські партії, які заперечують цей крок, здобули значну підтримку.

"Наша основна ціль полягає у стримуванні потенційних агресорів. Кожен напад на нас повинен бути пов'язаний з ризиком для того, хто нападає. Ми прагнемо зберегти мир і запобігти війні – і нічого більше", - зазначив Шольц, звертаючись до всіх, хто сумнівається у цьому рішенні.

В кінці літа Німеччина оголосила про надання нової партії військової допомоги Україні. Ця інформація стала відома завдяки оновленому списку озброєнь та інших матеріалів, переданих Києву, розміщеному на офіційному сайті уряду Німеччини.

Зокрема, Україні була надана ще одна система протиповітряної оборони IRIS-T.

Related posts