"Жоден окремий вид зброї не гарантує успіху" - заявив міністр закордонних справ Великої Британії, коментуючи удари по території Росії за допомогою союзницької зброї.

Ще не ухвалено рішення про надання Україні можливості завдавати удари по глибині російської території з використанням зброї, наданої союзниками. Дискусії з цього питання триватимуть під час майбутнього візиту президента України Володимира Зеленського до США наприкінці місяця. Таку інформацію озвучив у інтерв'ю для ВВС міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі.

Союзники надали Україні можливість здійснювати удари по прикордонним регіонам Росії в рамках самозахисту, проте рішення про використання зброї на глибшій території досі не ухвалено.

У п'ятницю в Білому домі відбулася зустріч між президентом США Джо Байденом та прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Страмером. Хоча з'явилися сигнали про те, що союзники можуть обговорити можливість надання Україні певних ударних можливостей, після завершення переговорів жодних офіційних заяв не було зроблено.

Ламмі у своєму коментарі для BBC підтвердив, що країни-союзники України мають єдину стратегію досягнення перемоги. Глава британського Міністерства закордонних справ також зазначив, що дискусії щодо можливих ударів по глибині Росії триватимуть під час візиту Зеленського до Нью-Йорка. Президент України має намір відвідати Нью-Йорк для участі у відкритті Генеральної Асамблеї ООН наприкінці цього місяця.

"Це питання уважно обговорюється з українцями в час, коли ми оцінюємо їхні потреби перед зимою", - додав Ламмі. Відповідаючи на питання журналістки ВВС Лори Кюнсберг щодо того, чи відсутність рішення не підбадьорить Путіна, британський посадовець сказав, що "жодну війну не можна виграти будь-якою однією зброєю".

На початку цього місяця під час засідання "Рамштайну" коментар з цього приводу зробив також міністр оборони США Ллойд Остін. Він підкреслив, що Україна володіє істотними можливостями для ураження об'єктів на території Росії, які розташовані значно далі, ніж діапазон ракет ATACMS або навіть Storm Shadow.

"Я не вважаю, що який-небудь окремий тип озброєння стане вирішальним фактором. І я дотримуюсь цієї думки. На мою думку, Україна володіє достатнім потенціалом для ураження цілей, які знаходяться поза межами дії ATACMS, або навіть Storm Shadow, якщо на те піде", - зазначив керівник Пентагону під час пресконференції, що проходила в рамках зустрічі Міжнародної контактної групи "Рамштайн", присвяченої підтримці України.

Остін підкреслив, що російські сили перенесли свої літаки з КАБами за межі досяжності ATACMS.

Нещодавно група впливових аналітиків і політичних діячів з країн-партнерів закликала Сполучені Штати та Великобританію дати Україні можливість здійснювати удари по глибині російської території з використанням західної військової техніки.

У суботу голова військового комітету НАТО Роб Бауер висловив думку, що Україна має право здійснювати удари на глибину російської території.

"Кожна нація, що зазнає агресії, має право на захист. Це право не знає меж і виходить за рамки території самої держави," - підкреслив Бауер під час щорічної конференції Комітету.

Київ наголошує, що удари по території Росії є ключовими для зниження її можливостей завдавати удари по Україні. Проте союзники поки що проявляють обережність у їхньому дозволі, оскільки побоюються, що це може бути сприйнято Москвою як ескалація конфлікту і сумніваються в їхній доцільності.

Москва погрожує Києву ескалацією, якщо буде прийнято рішення про далекобійні удари.

Related posts