Японія та Україна досягли угоди про "поглиблення співпраці" в галузі безпеки у зв'язку з участю військових з КНДР у конфлікті, повідомляє Міністерство закордонних справ.
Японія та Україна вирішили вести двосторонні переговори щодо питань безпеки, залучаючи міністерства закордонних справ і оборони. Це рішення було оголошено на фоні нарощування військової присутності Північної Кореї в Росії. Про це повідомив міністр закордонних справ Японії Такеші Івая під час спільної прес-конференції з українським колегою Андрієм Сибігою в Києві.
Він вказав на те, що "сторони ретельно проаналізували "дуже тривожну ситуацію" з розміщенням північнокорейських військових у Росії та їхньою активною участю у конфлікті з Україною. Івая висловив "серйозне занепокоєння", підкресливши, що це "негативно вплине не лише на ситуацію в Україні, а й на стабільність в Азії", також засудивши таку діяльність.
"З огляду на такі занепокоєння ми домовилися про проведення двостороннього діалогу з питань безпеки на вищому рівні за участю керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств з метою подальшого посилення обміну інформацією та співпраці у сфері безпеки. Таким чином безпекова співпраця між Японією і Україною буде просуватися більш систематично в рамках такого діалогу", - зазначив глава японської дипломатії.
16 листопада в Україну прибув міністр закордонних справ Японії Такеші Івая. Він відвідав меморіал жертвам російської окупації в Бучі.
Японський міністр несподівано відвідав Україну, щоб підтвердити підтримку Токіо в боротьбі Києва проти російської військової агресії.
У Курській області Російської Федерації сталися перші бойові конфлікти між українськими та північнокорейськими військовими. 5 листопада цю інформацію підтвердили джерела видання Financial Times і українського інформаційного агентства Суспільне в спецслужбах. Зазначається, що наразі "мова не йде про масові зіткнення".
У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що перші підрозділи військових з Північної Кореї прибули в зону бойових дій російсько-української війни 23 жовтня. Їхня присутність була зафіксована в Курській області Росії. За даними ГУР, чисельність військових, які були перекинуті з Північної Кореї, становить приблизно 12 тисяч осіб, серед яких 500 офіцерів, включаючи трьох генералів з Пхеньяну.
22 жовтня Південна Корея оголосила про можливість зміни своєї підтримки Києва, зокрема щодо надання озброєння та відправлення військових, в залежності від розвитку подій в Україні.
Президент Росії Володимир Путін прокоментував інформацію про перекидання північнокорейських військових до Росії і не спростував ці дані. На запитання щодо супутникових знімків, що підтверджують присутність північнокорейських військових на російській території, він зазначив: "Супутникові знімки - це важливий доказ. Якщо вони існують, то мають свою значимість". Крім того, Путін нагадав, що Державна дума РФ затвердила угоду про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, підкресливши, що Москва "ніколи не сумнівалася в серйозності намірів північнокорейського керівництва щодо наших угод".