Виробництво 1,5 мільйона безпілотників: Defense Express щодо ключових категорій

Військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков вважає, що 1,5 мільйона дронів -- цілком реалістична цифра, і Україна має всі можливості для їх виготовлення

Цю інформацію він озвучив в ефірі телеканалу "Еспресо".

Виробники безпілотників та представники уряду стверджують, що Україна здатна збільшити виробництво дронів. Якщо говорити про цифру в 1,5 мільйона дронів, то 80-90% з них складатимуть fpv-дрони, які необхідні у значних обсягах. Варто зазначити, що для відеозаписів знищення цілей за допомогою fpv-дронів задіюється не один запуск. Слід також враховувати, що противник має засоби радіоелектронної боротьби та інші технології. Виробництво важких мультикоптерів, таких як DJI Matrice чи "Баба Яга", буде обмеженим, а ще менше буде випущено розвідувальних крил, подібних до Fury чи "Лелека". Це звичайний розподіл, хоча всі ці безпілотники об'єднує спільна назва – дрони. Крім того, до цієї категорії, мабуть, варто додати наземні бойові платформи, такі як Magura, але їх також виготовлять у меншій кількості. Головна причина в тому, що fpv-дрони є найбільш популярними. Отже, коли мова йде про 1,5 мільйона дронів, варто розуміти, що більша частина з них буде саме fpv-дронів, - зазначив Катков.

Однак військовий аналітик підкреслив, що основним джерелом комплектуючих є Китай.

Величезна частка мільйонного обсягу fpv-дронів, яка становить близько 90% або навіть більше, виготовляється з китайських компонентів. Це стосується плат, двигунів, камер, систем зв'язку, а навіть проводів, які, ймовірно, також походять з Китаю. Звісно, Україна виробляє деякі елементи для fpv-дронів, але важливо усвідомлювати, що основним постачальником комплектуючих є Китай, звідки ці матеріали масово імпортуються, а в Україні їх лише збирають у готові пристрої. Виробництво електронних компонентів та плат в Україні, зокрема чіпів та загальної мікроелектроніки, залишається досить обмеженим, - підкреслив він.

Related posts