Вибух, що спостерігався, можна порівняти за силою з землетрусом: британські розвідувальні служби проаналізували результати атаки безпілотників на склад у Торопці.
Атака на склад боєприпасів у Торопці, що в Тверській області, викликала вражаючий вибух, який можна порівняти з невеликим землетрусом. Інцидент стався в ніч з 17 на 18 вересня, коли на склад, що розташований на відстані 500 км від кордону з Україною, були надіслані безпілотники. Цей об'єкт є одним з найбільших у Росії і в ньому зберігалося понад 30 тисяч тонн боєприпасів.
Цю інформацію оприлюднило Міністерство оборони Великобританії на платформі X (Twitter). Британські розвідники вважають, що причиною пошкодження 107 арсеналу ГРАУ (головного управління ракетно-артилерійських сил Міноборони Росії) стало неналежне зберігання боєприпасів.
У 2018 році склад був модернізований після кількох інцидентів вибухів. Один з таких випадків стався в червні 2011 року в Пугачево (Удмуртія), що призвело до пошкодження 3000 будинків і евакуації 30 тисяч людей.
Британське Міністерство оборони зазначає, що неправильне зберігання боєприпасів стало причиною ланцюгової реакції каскадних вибухів у бункерній інфраструктурі, що призвело до великих втрат артилерійських снарядів.
"У Торопці стався вибух, який мав силу 2,7 бала за шкалою Ріхтера, що відповідає легкому землетрусу. При цьому вогонь охопив площу близько 6 км", - зазначається в звіті.
Розвідка зазначає, що ця втрата, ймовірно, вплине на наземні операції Росії, особливо в Курській області.
Нагадаємо, що в ніч на 18 вересня безпілотники атакували арсенал головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони Росії, зведений у 2015 році. У цьому складі, ймовірно, зберігалося близько 30 тисяч тонн різноманітних боєприпасів і ракет.
Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, у Торопці, що в Тверській області Росії, після удару по великому складу боєприпасів, який стався в ніч на 18 вересня, зафіксували незначні землетруси. Водночас місцеві жителі обурилися через неправдиву інформацію від офіційних представників, зокрема через заяви влади про "падіння уламків" та активність систем протиповітряної оборони.