Дослідження вчених: немовлятам надають молоко, розведене фекаліями - Health 24
Згідно з інформацією від iNews, ці малюки вживають незначну кількість калу своєї матері.
Ознайомтеся також: У зв'язку з нестачею вітаміну С знову з'явилася хвороба, яка зникла понад сто років тому.
Отже, дослідники намагаються з'ясувати, чи є цей підхід ефективним для кишкових мікробів у новонароджених.
Цей експеримент спирається на результати наукових досліджень, які вказують на те, що бактерії, що мешкають у товстій кишці, можуть суттєво впливати на загальний стан здоров'я людини.
Річ у тім, що діти, народжені шляхом кесаревого розтину, мають інший розподіл бактерій. Також вони мають дещо вищі показники певних захворювань, зокрема ожиріння та астми. Це свідчить про те, що вони не отримали бактерії своєї матері.
Ось чому фінські вчені вирішили дослідити можливість безпечного введення цих бактерій під час першого годування малюка грудним молоком.
Перед початком пологів у жінок здійснювали забори калі, щоб виявити можливу присутність небезпечних патогенних мікробів. Якщо результати аналізів були позитивними, після народження малюка 3,5 міліграми цих випорожнень змішували з невеликою порцією материнського молока і давали новонародженому.
У цьому дослідженні бере участь 31 дитина. З них 15 отримують коктейль, що містить кал, тоді як інші 16 отримують плацебо.
Перші результати свідчать про те, що напій дійсно змінює мікробіом кишківника немовлят.
Доктор Отто Хельве з Фінського інституту здоров'я та благополуччя зазначив, що вже на другий день після народження була помітна різниця в складі кишкових бактерій між двома групами. Ця різниця залишалася до того моменту, коли немовлятам виповнилося 6 місяців і вони почали вживати тверду їжу.
Дослідження буде проводитися до тих пір, поки 30 малюків не отримають спеціально розроблену суміш. За всіма дітьми здійснюватиметься спостереження до моменту, коли вони досягнуть дворічного віку.
Зверніть увагу! Медичні спеціалісти настійно рекомендують утриматися від приготування такого коктейлю в домашніх умовах. Це може призвести до зараження дитини стрептококом групи або іншими небезпечними бактеріями.