В Амстердамі реставрують картину "Нічна варта" після того, як вандали намагалися її пошкодити ножем і облили кислотою - дивіться відео.

Музей запрошує всіх охочих стежити за процесом

Неповторна подія в мистецькому світі! У Амстердамі розпочалася грандіозна реставрація всесвітньо відомого шедевра Рембрандта "Нічна варта". Підготовчі роботи тривали цілих п'ять років, під час яких були використані сучасні наукові технології та інновації штучного інтелекту. Нещодавно команда реставраторів перейшла до складного етапу – очищення картини від застарілого лаку. Про деталі цього процесу розповів наш кореспондент Єгор Голівець.

Усе це відбувається в спеціальній скляній камері прямісінько на очах у відвідувачів музею. В Амстердамі - грандіозна реставрація одного з найвідоміших творів світового мистецтва - "Нічної варти" Рембрандта. Музей називає це найбільшим дослідницьким і реставраційним проєктом у своїй історії. Вчені розробили надточний план відновлення. Врахували історичні і сучасні знання про фарби та методи живопису митця. На картині зображені амстердамські стрільці, які готуються до походу. Справжня назва полотна - "Рота Капітана Баннінга Кока", а "Нічною вартою" її назвали через темний лак, що надає полотну темного вигляду.

Реставратор Іґе Версліпе зазначив: "Ви можете звернути увагу, що увесь пожовклий лак тепер зібраний на шматочку тканини, який ми взяли з 'Нічної варти'".

Зараз триває друга стадія проєкту. Вісім реставраторів займаються роботою в спеціально обладнаній скляній камері, розташованій у Залі Слави Рейксмузеум. Ця камера створює можливість для відвідувачів спостерігати за процесом реставрації в безпосередній близькості. Основне завдання полягає у видаленні старого лаку, який був нанесений під час реставрації минулого століття. З часом лак потемнів, що призвело до втрати живого контрасту світла і тіні, які раніше надавали картині особливу глибину.

"В даний момент ми займаємося зняттям лаку з твору 'Нічна варта'. Для цього використовуємо нетканий матеріал, який злегка просочений розчинником. Цей матеріал прикладається до поверхні картини, що дозволяє старій фарбі разом з лаком розчинитися," - розповів реставратор Іґе Версліпе.

Директор музею Тако Діббітс зазначив: "Рембрандт працював з яскравими контрастами між світлом і тінню. Тому я впевнений, що після реставрації ця картина набуде значно більшої глибини. Реставрація дозволить глядачам побачити раніше невідомі деталі та нюанси твору. Це не лише відновить оригінальний вигляд картини, але й розкриє частину її історії, що прихована під шарами лаку та пилу".

Протягом своєї історії "Нічна варта" неодноразово зазнавала атак. Вандали двічі намагалися завдати їй шкоди за допомогою ножа, а одного разу навіть облили кислотою. Цей мистецький витвір, який втілює дух нідерландського народу, пережив безліч труднощів. Завдяки відновленню, ми зможемо зберегти його для майбутніх поколінь.

"Я думаю, що зняття лаку потребуватиме близько року, а потім можна буде побачити, які є пошкодження, як її відновити в найліпший спосіб. На це піде кілька років. Тож, зараз ще є час прийти і подивитися на процес реставрації", - додав директор музею.

Музей запрошує всіх охочих стежити за процесом. Це унікальна нагода побачити, як оживає шедевр, і як сучасні технології та кропітка праця реставраторів зберігають історію для майбутнього. Відновлення "Нічної варти", як кажуть працівники музею, символізує сучасне ставлення до культурної спадщини.

Єгор Голівець, "5 канал".

Досліджуйте також: для поранених воїнів організували сеанси арт-терапії через живопис, а їхні роботи будуть виставлені в Лондоні.

Підтримайте репортерів "5 каналу" на фронті подій.

Related posts