Уряд затвердив ініціативу щодо пільгового кредитування для компаній, що займаються виробництвом озброєння - Завтра.UA
Шмигаль: "Очікуємо, що вже наступного року обсяги виробництва зброї суттєво перевищать цьогорічні показники"
Кабінет Міністрів затвердив нову ініціативу, спрямовану на підтримку оборонно-промислового сектору. В рамках цієї програми ключові підприємства можуть отримати кредит на суму до 500 мільйонів гривень на термін до п'яти років з річною ставкою 5%. Цю інформацію озвучив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 5 листопада.
"Понад 500 оборонних підприємств працюють та виробляють різноманітну зброю: боєприпаси, дрони, гармати, бронемашини. Ми зацікавлені в тому, щоб таких виробників ставало все більше і більше. Тому сьогодні схвалюємо нову програму пільгового кредитування ОПК", - зазначив він.
Шмигаль зазначив, що компанії, які Міністерство стратегічних промислів класифікує як критично важливі, матимуть можливість отримати кредит до 500 мільйонів гривень на термін до 5 років під 5% річних. Він підкреслив, що ці фінансові ресурси можна буде використати або для поповнення оборотного капіталу, або для реалізації інвестиційних проектів.
"Прем'єр наголосив, що ми сподіваємося, що в наступному році обсяги виробництва озброєння значно перевищать показники цього року."
Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін підкреслив: "Сьогодні уряд прийняв рішення, яке відкриває українським виробникам озброєння та військової техніки можливість скористатися програмою пільгових кредитів. Відсоткова ставка для них складе 5%, а решту витрат покриє державний бюджет".
За його інформацією, у бюджеті на цей рік вже закладено 263,4 млн грн для виконання програми.
Виробники матимуть змогу взяти за пільговою ставкою до 100 млн грн строком до 3 років на поповнення оборотного капіталу, або до 500 млн грн на інвестиційні проєкти до пяти років.
Ці кошти можна використати на розробку, виготовлення, ремонт, модернізацію та утилізацію озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових та інших виробів військового призначення, які використовуються для задоволення потреб Сил оборони. Програма буде доступною для підприємств, які Мінстратегпром уже визначив критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері ОПК.
Нагадуємо, що українська влада розширює угоди з виробниками озброєння, зокрема акцентуючи увагу на безпілотниках та ракетах, виготовлених в Україні. Цю інформацію озвучив президент Володимир Зеленський. Він підкреслив, що надав міністру оборони Рустему Умєрову завдання щодо збільшення обсягів виробництва національної зброї.
Як повідомлялося, Україна наступного року планує наростити виробництво зброї, зокрема дронів і балістичних ракет.
Цього року уряд запланував виділити на закупівлю озброєння та військової техніки на 65% більше коштів у проекті державного бюджету. Це означає збільшення фінансування майже на 300 мільярдів гривень, що еквівалентно близько 7 мільярдам доларів. В даний час Україна досягає таких обсягів виробництва різноманітної зброї, які ще в 2022 році виглядали б фантастично. У 2023 році виробництво зброї зросло в три рази, а лише за перші вісім місяців цього року відбулося подальше подвоєння обсягів виробництва.