Учень організував домашню міні-пожежну станцію: як захоплення сприяло вибору кар'єри.
Арсеній Біланич з Ужгорода з раннього віку мріяв стати пожежником. Він часто відвідував вогнеборців у їхній службі, а згодом почав збирати кошти і навіть створив у себе вдома пожежний куточок. У своїх 17 років він уже мав досвід на пожежах і зміг самостійно ліквідувати займання чагарників поблизу свого дому. Як це дитяче захоплення вплинуло на його вибір професії – дізналися мої колеги.
Арсеній Біланич - потенційний рятувальник у сфері пожежної безпеки.
Пожежні штани, німецька куртка та ремінь для пожежників з карабіном.
Цю форму пожежника 17-річний Арсеній Біланич з Ужгорода придбав за власні гроші. А ще в його домашньому арсеналі є різні пожежні рукава, ремінь та вогнегасники. У підвалі багатоверхівки, в якій мешкає, хлопець створив мініпожежну частину.
Арсеній Біланич - потенційний рятувальник у сфері пожежної безпеки.
Я створив свій власний куточок для гасіння вогню, де маю спеціальну форму, яку самостійно придбав. Все необхідне обладнання, включаючи пожежні рукави діаметром 25 см і 19 см для початкового гасіння, теж придбав за власні кошти. Вся ця апаратура обійшлася мені приблизно в 11 тисяч гривень, разом з касками.
Навчальний заклад, де здобував освіту Арсен, розташовувався поблизу пожежної станції в Ужгороді. Часто, вирушаючи на заняття, він не міг не звертати уваги на потужні автомобілі пожежників. З часом у нього виник інтерес до діяльності рятувальних служб.
Арсеній Біланич - потенційний рятувальник у сфері пожежної безпеки.
Мене приваблювали пожежні машини, тоді вони ще старі були. Но мене дуже це приваблювало. І якось так з дитинства захопилось, завертілось, і я почав навідуватися в пожежну частину.
Я навіть почав слідкувати за новинами, щоб спостерігати за роботою рятувальників на місцях різних надзвичайних подій.
Наталія Батир - офіційна представниця Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Закарпатті.
Під час однієї з пожеж наші рятувальники зустріли 15-річного Арсена, який проявляв неабияку цікавість до їхньої роботи. Він намагався дізнатися про всі етапи гасіння вогню і навіть шукав можливість допомогти, хоч і був занадто молодим для цього. Звичайно, ми не дозволили йому брати участь у ліквідації пожежі, але його допитливість вразила нас. Після інциденту ми запросили Арсена до нашого пожежного підрозділу. Він прийшов і почав задавати безліч питань про нашу діяльність. Згодом ми вирішили організувати для нього майстер-класи, щоб поділитися знаннями та навичками.
Тепер Арсен сам проводить майстер-класи. Щотижня він одягає свою форму та організовує уроки з пожежної безпеки для дітей Ужгорода.
Цей вогнегасник має порошковий тип, і його використовують на початкових етапах загоряння, адже він гасить пожежі завдяки спеціальному порошковому складу.
Мати хлопця ділиться, що спочатку не звертала уваги на захоплення сина. Проте з часом усвідомила, що в їхньому домі зростає майбутній герой-рятувальник.
Наталія Гумен-Біланич, мама юного пожежника:
Коли ми з чоловіком почали купувати форму, ми були дуже здивовані. "Навіщо тобі це?" — запитав він, на що я відповіла: "Не знаю, але мені б хотілося". Вже була готова повна комплектація, і цього року у нас трапилося кілька кумедних моментів. Наприклад, виникла пожежна небезпека: чагарники загорілися, а сухий пеньок почав тліти. Він встиг одягнути свою форму швидше, ніж прибули пожежники.
У родині Біланичів досі не було пожежників, але це незабаром зміниться. Усього через кілька днів юнак почне навчання за спеціальністю, про яку давно мріє.
Арсен Біланич - майбутній пожежник:
Маю намір стати пожежником і працювати в цій сфері. Інші варіанти мене не цікавлять, я бачу своє майбутнє лише в цій професії.
Арсен добре розуміє всі виклики обраної ним професії. І переконаний: своїх учнів та наставників-рятувальників не підведе.