У Великій Британії з Вайнштейна зняли обвинувачення, що викликало розчарування серед жінок.
Жінки, які зіграли ключову роль у справі голлівудського кінопродюсера Гарві Вайнштейна, заявили, що розчаровані рішенням прокуратури Великої Британії зняти з нього два звинувачення
Зельда Перкінс, колишня особиста асистентка Гарві Вайнштейна, яка вирішила порушити угоду про нерозголошення (NDA) для того, щоб викрити продюсера як злочинця, висловилася про рішення прокурорів, зазначивши, що воно ставить під сумнів позицію системи правосуддя щодо проблем, пов'язаних із сексуальним насильством і зґвалтуванням.
У вересні прокуратура повідомила про закриття розслідування справи щодо нападу на жінку в Лондоні, який, ймовірно, відбувся в 1996 році. Причиною цього стало те, що аналіз зібраних доказів показав відсутність "реалістичних шансів на винесення обвинувального вироку".
Перкінс, яка зверталася до поліції з проханням про повернення доказів, включаючи щоденники та записи, пов'язані з Вайнштейном, висловила думку, що на ситуацію у Великій Британії частково вплинули останні події в США. Зокрема, в 2020 році апеляційний суд Нью-Йорка скасував вирок Вайнштейну за сексуальні злочини.
"Те, що сталося в США, не стосується його провини. Була юридична процедура, і все, що відбувається, це ще раз підкреслює, що мова йде про диспропорцію влади. Якщо ви заможні, ви можете дозволити собі адвокатів, ви продовжуватимете шукати все менші й менші й менші юридичні лазівки. Я не думаю, що це була єдина причина, але це вплинуло на рішення", - прокоментувала Перкінс.
Ровена Чіу, яка раніше працювала асистенткою Вайнштейна і відкрито звинуватила його в спробі зґвалтування у Венеції в 1998 році, зазначила, що усвідомлювала, що британські прокурори спостерігали за розвитком судових процесів у США.
"Проте, за її словами, матеріально-технічна база, фінансові витрати та перешкоди, що ускладнюють притягнення до відповідальності надзвичайно впливових та заможних осіб, залишаються серйозним стримуючим фактором."