Стефанчук: Важливо визначити, хто заповнить вакантні позиції демобілізованих до 25 років – Новини bigmir)net
Проста демобілізація може призвести до колапсу певних секторів української лінії оборони у протистоянні російській агресії.
Демобілізація молодих чоловіків віком від 18 до 25 років, спричинена протиріччями у законодавстві, призведе до послаблення певних ділянок українського фронту. Важливо знайти заміну для тих, хто вирушає до армії після демобілізації. Про це повідомив на брифінгу представник Верховної Ради Руслан Стефанчук.
"Відомо, що ми неодноразово зустрічалися з вищим військовим командуванням для обговорення цього питання. Так, дійсно, в цей період – я не можу точно вказати число, оскільки ці засідання проходили в закритому режимі – певна кількість осіб віком від 18 до 25 років, які були визнані непридатними, була мобілізована", – підкреслив Стефанчук. Він зауважив, що "проста демобілізація призведе до серйозного ослаблення окремих секторів українського фронту в боротьбі з Російською Федерацією". "Ми не прагнемо, щоб хтось використовував це питання для піару. Це не питання популярності, а питання безпеки нашої держави", – наголосив Голова Верховної Ради.
Стефанчук підкреслив, що нині важливо не лише знайти методи для демобілізації цієї категорії чоловіків, але й визначити, хто буде їх заміною. "Ми розуміємо, що молоді люди віком від 18 до 25 років потрапили під мобілізацію через недоліки в законодавстві. Ми обговорили цю ситуацію з військовими, і, як ви знаєте, вони виконали свої зобов'язання після досягнення домовленостей з нами", - зазначив голова Верховної Ради.
Він підкреслив, що перед прийняттям закону військове керівництво видало наказ, який скасовує мобілізацію осіб віком від 18 до 25 років. "Крім того, до моменту обговорення та ухвалення цього закону, військові гарантували, що не направлятимуть мобілізованих на небезпечні ділянки фронту", - підсумував Стефанчук.
Додатково читайте: В Україні оголосили про запуск безпілотних апаратів, призначених для знищення Шахедів.
Нагадаємо, військовим можуть "вибачити" СЗЧ та дезертирство: Рада прийняла за основу новий законопроєкт. Рада ухвалила законопроєкт, який дозволить військовим, які самовільно залишили частину, повернутися на службу без наслідків