Звіт про те, як Путін посилює Китай за допомогою технологій для військових цілей | Еспресо

Внаслідок війни в Україні Путін пожертвував майбутнім Росії в обмін на короткострокові вигоди, які підтримують його режим. Це назавжди змінює баланс безпеки на глобальному рівні.

"Росія ставить своє майбутнє в тривалу залежність від Пекіну", -- зазначає Столтенберг, генеральний секретар Альянсу, який завершує свою десятирічну каденцію, -- повідомляє The Times.

Китай, Іран, Московія та Північна Корея вже об'єднались у міцному диктаторському союзі, вважає Столтенберг і називає ціну, яку світ заплатить за свої помилки.

Китаю вигідно, щоб війна тривала, адже в такому випадку Росія стане ще більш залежною від нього. Нині Путін отримує від Китаю військові компоненти, мікроелектроніку та мікропроцесори, які використовуються у виробництві ракет і бомб в Мордорі.

Пекіну Московія допомагає розробляти атомні підводні човни нового покоління типу 096 з балістичними ракетами, передаючи досвід у сфері стелс-технологій, які допомагають уникати виявлення. Це саме та технологія, якої критично потребував Китай, прагнучи захопити Тайвань.

Читайте також: Очільник Тайваню підірвав одну з найтоксичніших бомб китайської історії: здавалося б, до чого тут Росія

Путін продає друзяці Сі нафту та газ зі значними знижками, ліс та дає в оренду землі, а натомість отримує китайські авто, виробничі технології та юанізацію розрахунків. Далі -- більше: Китай налаштований потіснити РФ у військовій площині, наприклад, збирається "захотіти" військову базу в Арктиці, у Кремлі вже не зможуть відмовитись.

Ця залежність триває вже багато років. Навіть якщо Путін завтра зникне, його наступники не зможуть вирватися з китайського впливу, оскільки вони вже занадто глибоко інтегровані в панда-економіку, -- підтверджують слова генерального секретаря НАТО інші джерела.

Читайте також: Щодо Тайваню, китайських територій та Курської наступальної операції.

З Ірану Мордор отримав постачання понад 200 балістичних ракет Fath-360 та відомі "шахеди". Московія відправила до Ірану викрадене зерно з окупованих українських територій. Однак НАТО турбує не лише питання зерна: Кремль надає технології, які можуть посилити іранські ракетні програми. Це вже становить серйозну загрозу для Ізраїлю. Відчуваєте, як підвищуються ставки?

Співпраця з Кім Чен Ином може здаватися дещо курйозною на перший погляд: північнокорейський диктатор надав бункерному лідеру 1,6 мільйона снарядів, в обмін на які той подарував йому російський лімузин, що швидко вийшов з ладу, а також 400 кіз і 60 орловських рисаків. Проте, крім великої рогатої та безрогатої худоби, Кім отримав від Росії технологічну підтримку для своїх ядерних, ракетних та космічних програм. Додатково, він отримав допомогу у запуску шпигунських супутників на орбіту. Це вже створює серйозну загрозу для Південної Кореї та Японії.

Столтенберг відчуває тривогу не безпідставно. У той час, як НАТО виражає занепокоєння і міркує про можливі наслідки ескалації, якщо "шахед" буде збитий над Польщею, Румунією чи однією з країн Балтії, ось ця "ось зла" зміцнюється й заповнює прогалини, створені санкціями. Китай поступово все більше інтегрує Росію в свої плани, в той час як сама Росія вже не здатна вести війну в Україні. Настане момент, коли "четвірка зла" вирішить реалізувати свої амбітні задуми. НАТО може виявитися абсолютно не готовим до цього сценарію.

Стаття Столтенберга є яскравим прикладом того, як професіонали, вільні від політичних тягарів, точно визначають сучасні ризики і намагаються донести свої думки до високих ешелонів влади. Вже в даний момент військові секрети Москви сприяють істотному прогресу Китаю в порівнянні з Вашингтоном у військовій сфері, і це лише початок їхньої співпраці. Проте, у владних кабінетах демократії продовжують лише скаржитися і бездіяльно зітхати.

Витоки

Автором є Орест Сохар, журналіст та головний редактор Obozrevatel.

Related posts