Російські нафтопереробні заводи зменшують обсяги переробки нафти через фінансові втрати, що ставить під загрозу їхнє подальше функціонування - Reuters.
Їх вважають найбільш низькотехнологічними.
Три нафтопереробні установки в Росії призупинили свою діяльність або зменшили обсяги виробництва через суттєві фінансові втрати, викликані обмеженням експорту, підвищенням цін на нафту та значними витратами на кредити.
Цю інформацію надає інформаційне агентство Reuters.
Принаймні, заводи в Туапсе, Ільську та Новошахтинську зменшили обсяги своєї продукції або зовсім призупинили виробництво в останні кілька місяців.
Закриття нафтопереробних заводів показують проблеми російської нафтопереробної промисловості, яка опинилася під прицілом атак українських безпілотників, західних санкцій проти рф, які змушують нафтопереробників продавати паливо зі знижкою, а також високих відсоткових ставок.
Кризові явища призводять до зниження обсягів експорту пального та скорочення прибутків підприємств, що в свою чергу негативно впливає на доходи державного бюджету. Це відбувається на фоні високої інфляції та нестабільності на енергетичних ринках, які вже страждають від слабкого попиту.
Нетехнологічні нафтопереробні підприємства Росії, які не виготовляють преміум-паливо, зазнали найбільших втрат, втрачаючи до 102 доларів за метричну тонну протягом декількох місяців другої половини 2024 року.
Кремль володіє 30 великими та середніми нафтопереробними підприємствами, не рахуючи кількох невеликих заводів, які можуть обробляти 5,5 мільйона барелів щоденно.