Путін ухилився від участі в інавгурації нового президента Мексики, незважаючи на запевнення у безпеці події.
Згідно з інформацією, наданою РБК-Україна, цю заяву зробив Олександр Щетинін, який очолює латиноамериканський департамент Міністерства закордонних справ Росії, під час інтерв'ю для RTVI.
"Ми отримали таке запрошення і висловлюємо подяку мексиканській стороні за це", - зазначив він.
Проте він не надав ясної інформації про причини, чому Путін скасував свій візит до Мексики, лише зазначивши, що Москва "діє відповідно до протокольних норм".
Важливо зазначити, що президент Мексики Андрій Мануель Лопес Обрадор акцентував увагу на тому, що затримати Путіна "неможливо і це не в їхніх силах". Проте варто відзначити, що Мексика входить до числа країн, які підписали Римський статут Міжнародного кримінального суду. Саме цей суд видав ордер на арешт Путіна.
7 серпня Мексика надіслала запрошення Володимиру Путіну на інавгурацію Клаудії Шейнбаум, заплановану на 1 жовтня. У відповідь на це, українське посольство закликало до затримання Путіна у випадку його прибуття, оскільки Мексика визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Європейський Союз також висловив вимогу щодо арешту Путіна.
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна за звинуваченням у викраденні дітей з України. Відтоді він уникає відвідування країн, які є підписантами Римського статуту.
Російський диктатор Володимир Путін 2 вересня відвідав Монголію. Як повідомила пресслужба Кремля, Путін приїхав до Монголії на запрошення президента Ухнагійна Хурелсуха.
Оскільки Монголія ратифікувала Римський статут, вона зобов'язана виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна за депортацію українських дітей. Однак країна цього не зробила.
Як пояснили в монгольському уряді, країна не може заарештувати Путіна, адже залежна від імпорту російських енергопродуктів.
Оперативні та значущі новини щодо війни Росії з Україною можна знайти на каналі РБК-Україна в Telegram.