Співробітники ТЦК виявили новий метод для виявлення осіб, які не оновили свої дані: які кроки вони здійснюють.
В Україні триває вдосконалення системи оповіщення військовозобов'язаних та процесу мобілізації. Наприклад, "Укрпошта" почала надсилати повістки у вигляді листів, і навіть у випадку, коли отримання не підтверджено, це вважається, що повістка була вручена. Начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало розповів про методи пошуку осіб, які не оновили свої дані. Цю інформацію оприлюднив портал "Коментарі", посилаючись на матеріали видання Главред.
Ілюстраційне зображення
Згідно з інформацією, наданою представником ТЦК, більшість повісток розсилається через "Укрпошту" або шляхом адресного сповіщення. "Представники ТЦК відвідують адреси, обов'язково складаючи поштові повідомлення, в яких детально описується вміст. Адже повістка, що не має супровідних документів та просто залишена в поштовій скриньці, не вважається належно врученою - це можливо зробити лише через поштове відправлення або особисто вручивши її", -- підкреслив він.
За словами Сергія Монукала, особа не вважається належно повідомленою, якщо її родичі отримали повістку або відмовилися від неї, заявивши, що дана особа не проживає за вказаною адресою.
"Коли надходить інформація про те, що військовозобов'язаний не проживає за зазначеною адресою, на основі цих даних формується запит до Національної поліції для оголошення в розшук. Всі порушники заносяться до реєстру як ті, що порушили правила військового обліку, і щодо них буде ініційовано відповідне провадження", -- зазначив представник обласного ТЦК.
Знайти людину не є складним завданням, навіть якщо вона вказала невірну адресу під час оновлення інформації. "Система "Оберіг" наразі дозволяє об'єднувати кілька реєстрів, включаючи ті, які вказують, де особа отримує фінансову підтримку або заробітну плату. У такому випадку здійснюється сповіщення через підприємство – видається розпорядження, яке терміново надсилається цьому підприємству. Після цього керівник компанії впродовж трьох днів має видати наказ про сповіщення та ознайомити з ним особу. Якщо ж людина відмовляється прийняти повістку, вона повинна повідомити про це Національну поліцію", – зазначив Сергій Монукало.
У разі відмови Національна поліція має право провести адміністративне затримання та доставити особу до відповідного територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії.
Раніше в порталі "Коментарі" було зазначено, які пропозиції висувають народні депутати, аби залучити чоловіків до територіальних центрів комплектування.