Одне з найболючіших питань: народний депутат поділився своїми ідеями щодо того, як Україні вдалося б повернути своїх громадян на батьківщину.
У післявоєнній відбудові України, за словами Ковальова, ключову роль гратимуть наші стратегічні партнери, серед яких - Польща.
Одним із ключових викликів, з якими стикається Україна, є проблема репатріації громадян, які перебувають за межами країни. Як повідомляє кореспондент УНІАН, цю думку висловив народний депутат України, співголова депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща Артем Ковальов на Міжнародному Форумі Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA 2024.
"Повернення українців - це, на жаль, друге найскладніше питання після відбудови і відновлення, і тут треба діяти різними механізмами. Потрібно співпрацювати з нашими європейськими і міжнародними партнерами для того, щоб вони допомагали нам повертати наших громадян", - сказав Ковальов.
За його словами, держава має створювати такі умови, щоб люди хотіли повертатись, і в українців було куди повернутись.
"Саме процес відновлення та реконструкції може стати каталізатором для економічного зростання після війни. Це, з одного боку, дасть можливість нашим громадянам повернутися додому. Ми усвідомлюємо, що людський капітал є найціннішим ресурсом України, і саме за це ми боремося", - підкреслив народний депутат.
У процесі відновлення України після війни, як зазначає Ковальов, важливу роль відіграватимуть наші стратегічні союзники, зокрема Польща. Він також повідомив, що польське агентство з інвестицій вже зареєструвало понад дві тисячі польських підприємств, які готові взяти участь у відновлювальних заходах в Україні.
За прогнозом Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кількість населення в країні за наступні 25 років скоротиться на 10 млн осіб. Зокрема, за оцінкою Інституту, до 2041 року населення може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року - до 25,2 млн.
Згідно з інформацією, отриманою від Київського міжнародного інституту соціології, незважаючи на те, що в Україні триває війна, 79% населення висловили готовність залишитися в країні, навіть якщо їм запропонують громадянство США чи однієї з країн Європейського Союзу.