Нова антена перетворює скляні вікна на 5G-вишки: принцип роботи та фото.

Антену WaveAntenna можна встановити на внутрішній поверхні вікна, поліпшивши таким чином покриття мережі 5G без будівництва нових вишок.

Японська компанія AGC спільно з NTT Docomo представила інноваційну скляну антену WAVEAntenna, здатну трансформувати вікна зі скла на базові станції для забезпечення підключення до мережі 5G. Цю інформацію повідомляє портал Interesting Engineering.

У виданні зазначили, що WaveAntenna -- це продовження інших скляних виробів від AGC, які або пропускають мобільні сигнали, або повністю блокують їх. Антена являє собою невелику плоску панель, в яку вбудовані різні компоненти базової станції. Її можна встановити на внутрішній поверхні вікна, залишивши зовнішній фасад будівлі недоторканим.

У NTT Docomo використали прозорі провідні матеріали для антени, яка затиснута разом із прозорою смолою між двома листами скла. За словами розробників, ідея використання прозорого провідного матеріалу є новою.

Згідно з інформацією, WAVEAntenna має потенціал розширити 5G покриття без необхідності зведення нових вишок у міських зонах. Ця антена спеціально налаштована для використання частот у діапазоні від 3,7 до 4,5 ГГц. Хоча це й не відповідає оптимальним mmWave частотам 24-100 ГГц, які здебільшого застосовуються у 5G, розробка має інше призначення.

Як зазначає виробник, технологія 5G також використовує діапазон Sub6, в якому сигнали з частотою нижче 6 ГГц здатні проходити через перешкоди, такі як стіни та будівлі. Це критично важливий елемент мережі 5G, адже без нього мобільні пристрої не отримували б належного покриття всередині приміщень. У цьому контексті WAVEAntenna надає можливість розширити мережеве покриття без необхідності зведення нових веж, а також дозволяє провайдерам обирати оптимальну висоту для установки.

Фахівці порталу звернули увагу на те, що мережа 5G все ще потребує удосконалення в порівнянні з 4G. Це пов'язано з тим, що 5G працює на вищих частотах, які мають обмежене покриття. В результаті, для забезпечення аналогічного рівня покриття, яке надає 4G, технології 5G необхідно встановити значно більше базових станцій.

Нагадаємо, що 27 травня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив про запуск стільникового зв'язку п'ятого покоління (5G) в Україні в тестовому режимі. Як він зазначив, співробітники Інноваційного центру "Промприлад" в Івано-Франківську, офісу Vodafone у Києві та представництва Nokia в Гельсінкі вже успішно скористалися новою технологією для телефонних дзвінків.

У подальшому, 28 травня, фахівець у галузі телекомунікацій Олександр Глущенко зазначив, що впроваджуваний в Україні 5G зв'язок є важливим для промислових секторів та технологічних рішень, однак для звичайних споживачів його вплив буде незначним.

Related posts