Нетаньяху виступив з погрозами на адресу Ірану після нападу на свою резиденцію.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху висловив звинувачення на адресу Ірану та його союзників у намаганні організувати замах на нього. Це сталося після того, як 19 жовтня безпілотник, запущений з території Лівану, здійснив атаку на його особисту резиденцію.

"Невдала спроба проіранського угруповання "Хезболла" позбавити життя мене та мою дружину стала великою помилкою. Це не зупинить ані мене, ані державу Ізраїль у нашій справедливій боротьбі проти ворогів, щоб гарантовано захистити наше майбутнє", - зазначив Нетаньяху у своїй публікації в соціальній мережі Х.

Він попередив, що Іран і його партнери "постануть перед серйозними наслідками", якщо намагатимуться завдати шкоди ізраїльтянам. Нетаньяху зазначив, що Ізраїль і надалі буде "знищувати терористів та їхніх покровителів".

Атаку дронів на приватну резиденцію Нетаньяху організувало проіранське ліванське парамілітарне радикальне шиїтське угруповання "Хезболла", підтвердило іранське державне інформаційне агентство Irna з посиланням на постійного представника країни при Організації Об'єднаних Націй. Ні сам Нетаньяху, ні його дружина не перебували в будівлі під час атаки, ніхто не постраждав.

Ескалація напруженості на Близькому Сході Ситуація на Близькому Сході різко погіршилась 7 жовтня 2023 року,

Коли радикальне ісламістське угруповання ХАМАС здійснило масштабну атаку на Ізраїль, ситуація в регіоні різко загострилася. Терористи організували масований ракетний обстріл, вторглися на територію країни та вчинили жорстокі акти насильства проти мирного населення, що стало найбільшою трагедією в історії сучасного Ізраїлю. Внаслідок цих нападів загинуло близько 1200 людей, а близько 250 осіб було захоплено в заручники і вивезено до Сектора Гази. Деякі з заручників були обміняні або звільнені, інші загинули, а деякі все ще залишаються в полоні.

У відповідь на загрози ХАМАС, Ізраїль оголосив про початок військових дій, реалізуючи своє право на самооборону. Ізраїльські збройні сили (ЦАХАЛ) активно завдають потужних ударів по переповненому Сектору Гази, який контролює ХАМАС, а також здійснюють наземні операції в регіоні. За повідомленнями, які надходять від медичних служб, що підпорядковуються ХАМАСу, внаслідок конфлікту в Секторі Гази загинуло понад 42 тисячі палестинців, а понад 97 тисяч отримали поранення. Проте ці дані не мають підтвердження з незалежних джерел.

Палестинських бойовиків підтримує "Хезболла", яка, подібно до ХАМАС, визнана терористичною групою у Німеччині, США, Ізраїлі та ряді арабських країн. "Хезболла" регулярно проводить обстріли території Ізраїлю з ліванського боку. Крім того, ізраїльські атаки здійснюють Іран та інші проіранські сили з Ємену, Сирії та Іраку, зокрема, єменські хусити.

У вересні 2024 року, в його другій половині, Ізраїль оголосив про старт "попереджувальної військової кампанії" проти угруповання "Хезболла". Внаслідок ізраїльських авіаударів у Бейруті загинули кілька лідерів терористичної організації. Наприкінці місяця Ізраїль розпочав "обмежену наземну операцію", під час якої проводив повітряні атаки на об'єкти, пов'язані з "Хезболлою", у прикордонних районах на південь від Лівану.

Related posts