Експерти визначили шість предметів, очищати які харчовою содою не рекомендується, оскільки це може призвести до негативних наслідків.
Експерти зазначають, що харчова сода не є універсальним засобом для всіх типів поверхонь.
Харчова сода — це природний та економічний засіб, що виявляє свою ефективність у багатьох побутових завданнях. Хоча на перший погляд вона виглядає абсолютно безпечною, варто пам'ятати, що сода здатна завдати шкоди певним поверхням. Журнал Real Simple представив шість предметів, які категорично не слід очищати за допомогою харчової соди.
Чистка скла та дзеркал може виглядати як непросте завдання, особливо якщо у вас є маленькі діти, які із задоволенням залишають свої брудні відбитки на цих поверхнях. Проте, як зазначила Вівіан Холгін, керівник відділу з обслуговування клієнтів компанії Maid Brigade у Манчестері, немає потреби використовувати харчову соду для очищення цих предметів.
"Харчова сода діє як абразивний засіб і здатна залишати мікроскопічні подряпини на скляних та дзеркальних поверхнях. З часом ці подряпини накопичуються, що призводить до появи тьмяності і розмитості, зменшуючи яскравість відображення та надаючи поверхням зношений вигляд," - зазначила вона.
Для легкого очищення скла можна скористатися спеціалізованими засобами або ж приготувати розчин з оцту та води. Допоможе також серветка з мікрофібри, яка ефективно усуне всі дрібні частинки та плями.
Якщо у вас є забруднені дерев'яні вироби, не варто намагатися очистити їх за допомогою харчової соди, щоб не пошкодити їхню поверхню.
"Харчова сода може пошкодити захисний шар на дерев'яних поверхнях, що робить деревину більш схильною до впливу вологи, утворення плям, знебарвлення, викривлень та надає їй тьмяного й зношеного вигляду з часом," - зазначила Холгін.
Фахівець рекомендує уникати миття кухонного приладдя з використанням харчової соди, оскільки вона може залишитися в дрібних щілинах деяких аксесуарів, наприклад, терок або сіточок.
"Харчова сода не змивається легко, залишаючи після себе зернистий осад", - додала вона.
Експерт зазначає, що категорично заборонено використовувати харчову соду для чищення алюмінієвих каструль і сковорідок, оскільки це може призвести до окислення, в результаті чого посуд втратить свій колір і швидше зноситься.
Генеральний директор та засновник Avanti Green Eco Cleaning, Клаудія Менесес, рекомендує уникати застосування харчової соди на кам'яних поверхнях, включаючи гранітні, мармурові або кварцові стільниці та підлогу.
"Вона може видалити захисний герметик з каменю, внаслідок чого він втратить свій блиск і стане виглядати матовим," - зазначила вона.
Використання харчової соди для очищення духовок, холодильників, посудомийних машин чи мікрохвильових печей може призвести до неприємних наслідків, тому краще уникати цього.
"Харчова сода може призвести до того, що нержавіюча сталь та інші делікатні поверхні втратять свій блиск", - попередила Менесес.
Варто відзначити, що використання харчової соди може призвести до пошкодження поверхні ваших приладів або навіть залишити подряпини. Саме тому надзвичайно важливо застосовувати виключно засоби, призначені спеціально для догляду за нержавіючою сталлю.
Експерт поділилася способом, як швидко позбутися накипу в чайнику всього за 15 хвилин. За її інформацією, для цього вам знадобляться лимонний сік та оцет. Вапняний наліт в основному складається з карбонату кальцію, і саме кислота, що міститься в оцті або лимонному соку, здатна ефективно розчинити цей мінерал.
Також з'явилася інформація про способи усунення іржі у ванній кімнаті. Фахівці радять проводити прибирання ванни не менше ніж один раз на тиждень, а для цього рекомендують використовувати білий оцет і харчову соду.