Люди не повинні витрачати гроші на "посередництво": в Офісі Президента обговорили зміни для реформування МСЕК | УНН

В Офісі Президента провели дискусію щодо законодавчих змін, які стосуються реформи системи медико-соціальної експертизи. Передбачається, що всі комісії будуть повністю ліквідовані до 1 січня 2025 року, а процеси визначення інвалідності підлягають цифровій трансформації.

В Офісі Президента обговорили законодавчі зміни для реформи МСЕК. Заступниця керівника ОП Ірини Верещук наголосила, що українці для встановлення інвалідності не повинні проходити незрозумілі обстеження, чекати місяцями або платити гроші за "сприяння" в отриманні того, що належить за законом, передає УНН із посиланням на ОП.

Так, під головуванням Верещук відбулася нарада щодо змін у законодавстві на виконання рішення РНБО про реформування системи медико-соціальних експертних комісій.

У заході взяли участь делегати з Міністерства охорони здоров'я, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства соціальної політики, Апарату Ради національної безпеки і оборони, а також представники інших відомств і громадських організацій, що працюють на підтримку осіб з інвалідністю.

Повідомляється, що ключові теми наради - ліквідація МСЕК, цифровізація всіх етапів встановлення інвалідності, а також порядок і критерії, за якими це здійснюватиметься.

"Наші люди не повинні проходити незрозумілі обстеження, чекати місяцями або платити гроші за "сприяння" в отриманні того, що належить за законом. Маємо невідкладно внести відповідні зміни до законодавства, щоб унеможливити будь-які зловживання в майбутньому та щоб винні понесли суворе й справедливе покарання", - заявила Верещук.

Вона звернулася до парламенту, уряду та представників громадських організацій з проханням зосередитися на процесах нормотворення, щоб українці найближчим часом стали свідками позитивних змін.

Доповнення

22 жовтня президент Зеленський оголосив, що на засіданні Ради національної безпеки і оборони обговорили ситуацію з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) та випадками зловживань посадовців у процесі отримання інвалідності. В результаті засідання були визначені конкретні заходи, які сприятимуть відновленню справедливості. Серед них — впровадження цифрових технологій для всіх етапів роботи МСЕК та проведення реальних перевірок декларацій їхніх членів.

Президент Зеленський вимагає створити законопроект, що передбачає скасування медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня 2024 року.

МОЗ до кінця цього тижня прийме розпорядження Кабміну, яке ліквідує центральну МСЕК.

З 1 січня 2025 року в Україні планується повна ліквідація медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), оскільки країна переходить на нову модель оцінки.

Related posts