Змінити порядок обчислення валютних курсів планують: НБУ працює над нововведеннями в оцінці гривні щодо інших валют.
Рада з нагляду за фінансовими ринками здійснила наступний регулярний аналіз показників грошового та валютного секторів.
В Національному банку України (НБУ) мають намір оновити порядок визначення офіційного курсу гривні по відношенню до інших валют.
Про це розповіли у пресслужбі Нацбанку.
Як зазначається, Рада оверсайту провела черговий періодичний огляд індикаторів грошового та валютного ринків, зокрема:
Метою даного огляду є визначення змін у ринковій ситуації, оновлення вже наявних індикаторів, а також внесення корективів у методологію чи інші ключові елементи, які стосуються обчислення та публікації даних.
На даний момент офіційний та довідковий курси національної валюти до долара, а також методологія їх розрахунку відповідають вимогам ринку. Обсяг торгів на валютному ринку є достатнім для надійного визначення індикаторів курсу гривні до долара.
Проте було погоджено підходи до введення нового бенчмарка валютного ринку -- довідкового значення курсу національної валюти до євро, що розраховуватиметься о 12:00. Цей підхід розроблено за проханням учасників ринку у співпраці з міжнародними експертами.
"У висновку рекомендується визначити його шляхом множення офіційного курсу гривні до долара США на середнє значення котирувань BFIX для пари долар/євро, яке обчислюється з 10:30 до 12:00."
У парламенті також визнали необхідність змінити спосіб визначення офіційного курсу національної валюти по відношенню до інших валют (за винятком американського долара) та облікової вартості банківських металів. Для цього планується використовувати методи, подібні до тих, що застосовуються для розрахунку довідкового курсу гривні до євро о 12:00.
Також було узгоджено важливість запровадження нових методів для формування списку валют, для яких курс визначається щоденно, скасувавши при цьому місячний список.
Актуальні новини з України:
Долар поповзе вгору: у бюджет на 2025 рік заклали більший курс валют, ніж зараз.
НБУ застеріг українців: неминуче зростання цін, наведені конкретні цифри.