Київська картинна галерея презентувала новий альбом під назвою "Закарпатська школа живопису", який досліджує творчий шлях художників різних поколінь.
Сотня років існування – від творців шкільних традицій до художників-нонконформістів з 1920-х до наших днів.
Видання під назвою "Закарпатська школа живопису" об'єднало більше ста творів художників Закарпаття різних етапів їхньої творчості, щоб дослідити унікальне явище в українському мистецтві – "Закарпатський Барбізон". У цьому каталозі представлено роботи митців-засновників школи, а також представників старшого та молодшого поколінь і нонконформістів, починаючи з 1920-х років і до сучасності. Альбом є продовженням однойменної виставки, яка проходить у Національному музеї "Київська картинна галерея".
Ця книжка представляє різноманітність жанрів закарпатського живопису. У ній переважають пейзажі, зокрема панорами Карпат та краєвиди міст і сіл, створені такими художниками, як А. Кашкай, А. Мартон, З. Шолтес, В. Габда та І. Шутєв. Однією з ключових рис творчості представників закарпатської школи є фольклорні мотиви, які можна спостерігати у картинах Ф. Манайла, В. Микити, Ю. Герца та Т. Данилича. Також у виданні представлено чимало портретів і натюрмортів, що є частиною творчої спадщини Г. Глюка.
Основу альбому складає різноманітний візуальний контент: 142 зображення творів художників школи та експонатів виставки. У виданні також представлені біографії митців, а також статті, що детально висвітлюють концепцію виставки та формують уявлення про феномен закарпатського мистецького середовища.
Побачити оригінали робіт та ознайомитись з виданням можна, відвідавши виставку "Закарпатська школа живопису" у Національному музеї "Київська картинна галерея" до 27 жовтня.
Ціна на повний вхідний квиток для відвідування виставки складає 300 гривень, тоді як для пільгових категорій вартість становить 150 гривень.