Цінова політика на харчові товари: прогноз вартості м'ясних виробів - інфографічне представлення.
Аналітик УКАБ Максим Гопка зазначив, що однією з причин зростання вартості продуктового кошика є ціна на паливо. Українцям слід бути готовими до подальшого підвищення цін, особливо з наближенням зимового сезону. Це обумовлено як внутрішніми чинниками, так і загальносвітовими змінами на ринку сировини.
В Україні спостерігається значне підвищення цін на овочі та молочні продукти, і до завершення року не виключено, що подорожчає також м'ясо. Замість очікуваного сезонного зниження цін, вартість деяких товарів продовжує залишатися на високому рівні. Максим Гопка, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), у коментарі для "24 Каналу" розповів про ситуацію на ринку та що слід очікувати українським споживачам.
Як зазначає фахівець, на загальний обсяг врожаю вплинула інтенсивна літня жара, яка не дозволяє цінам суттєво знижуватися. Крім того, підвищення цін на паливо створює додатковий тягар на вартість, що призводить до зростання витрат на збір, транспортування та зберігання урожаю.
Протягом останніх шести місяців спостерігається значне зростання цін на молочну сировину, що призвело до подорожчання молочних продуктів. За даними УКАБ, середньозважені закупівельні ціни на молоко трьох гатунків становлять 22,20 гривні за літр із ПДВ. Це на 26% більше, ніж на початку року. Ріст вартості пов'язаний із високим попитом на сировину та скороченням поголів'я тварин.
За інформацією Гопки, в даний час ціни на свинину стали більш стабільними. Проте, враховуючи підвищення витрат на корми, можна прогнозувати, що до кінця року вартість м'яса може зрости на 5-10%. Причинами цього є сезонні зміни в попиті, які знижуються через те, що споживачі переходять на альтернативні джерела білка.
Сьогодні середні ціни на свинину в супермаркетах такі:
Отже, українцям слід налаштуватися на подальше підвищення вартості продуктів харчування, особливо у зимовий період. Експерти підкреслюють, що причинами цього є як внутрішні чинники, так і загальні коливання на ринку сировини.
Згадаймо, що Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, повідомив про ймовірне зростання цін на хлібобулочні вироби, а також на фрукти і овочі в Україні. Основними чинниками цього підвищення стануть потенційні відключення електроенергії та потреба в створенні належних умов для зберігання цих продуктів.
В Україні очікується зростання цін на гречку. Анна Босюк, керівниця крупозаводу "Озерянка", зазначила, що в супермаркетах вартість гречки може досягти приблизно 37-40 гривень за кілограм.