"Ми плануємо обговорити" - зазначив Сибіга, коментуючи наміри Польщі пов'язати процес вступу України до Європейського Союзу із питанням Волинської трагедії.

Україна відкрита до діалогу з польськими партнерами щодо суперечливих аспектів спільної історії. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга 1 жовтня, відповідаючи на питання Радіо Свобода під час Варшавського безпекового форуму.

"У нас є необхідна політична рішучість і дипломатичний талант для вирішення навіть найбільш складних питань, включаючи ті, що стосуються наших близьких союзників і друзів, поляків. Сьогодні ми плануємо обговорити цю тематику," - зазначив керівник міністерства закордонних справ, не вказавши, з ким саме відбудеться ця дискусія.

Польща планує підняти питання "складної історії" у своїх відносинах з Україною, зокрема стосовно ексгумації польських жертв Волинської трагедії, вже на початковому етапі переговорів про членство України в ЄС. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський в інтерв'ю Polsat News 30 вересня.

Тема Волинської трагедії залишається однією з найсуперечливіших у контексті українсько-польських відносин. Погляди Варшави та Києва суттєво розходяться щодо причин, відповідальності та кількості жертв з обох сторін. Основною розбіжністю є оцінка числа загиблих українців і поляків, а також звинувачення з польської сторони на адресу УПА в організації масових вбивств поляків на Волині.

У 2017 році Український інститут національної пам'яті запровадив заборону на ексгумацію тіл з могил. Цю міру вважали реакцією на бездіяльність польських властей у захисті українських поховань на території Польщі.

Після того, як Володимир Зеленський став президентом України у 2019 році, заборона була скасована, і польські науковці змогли провести дослідження на території України. У відповідь Польща відновила пам'ятник українським солдатам у Монастирі, який був знищений вандалами, проте без відновлення їхніх імен.

Related posts