"Листопадовий Бобровий Місяць: коли і як спостерігати за яскравою суперповнею"

"Бобровий" Місяць стане фінальним Супермісяцем у 2024 році, підбиваючи підсумки серії з чотирьох подібних явищ.

15 листопада 2024 року ми станемо свідками заключного, четвертого Супермісяця року, під час якого яскравість Місяця досягне свого піку—100%.

Про це пише Live Science.

Супермісяць виникає через еліптичну орбіту Місяця, коли він наближається до своєї найближчої точки до Землі - перигею. Коли повний Місяць знаходиться на відстані 90% від цієї точки, він стає Супермісяцем. Листопадовий повний Місяць часто називають "Бобровим", адже в цей час бобри будують зимові греблі. Також його називають Морозним, Сніговим або Замерзлим Місяцем.

Супермісяць виникає, коли Місяць наближається до Землі на найменшу відстань, відому як перигей. Якщо він перебуває на відстані, що становить 90% цієї точки, його називають Супермісяцем. Листопадовий повний Місяць отримав свою назву "Бобровий" через активність бобрів, які в цей період будують свої зимові греблі. Окрім того, цей місяць також відомий під іншими назвами, такими як Морозний, Сніговий та Замерзлий.

Офіційно повний Місяць відбудеться 15 листопада о 16:28 за східним часом (21:28 UTC), але найкраще його спостерігати під час сходу Місяця на сході, незабаром після заходу Сонця. Однак у Північній Америці Місяць зійде значно раніше заходу Сонця, тому найкращий час для спостереження буде 16 листопада, коли Місяць підніметься через 20-30 хвилин після заходу Сонця.

У ніч на 15 листопада поблизу Бобрового Місяця можна спостерігати яскраву групу зірок Плеяди, розташовану в його нижньому лівому куті. А вже 16 листопада ці зірки перемістяться у верхній правий кут.

Спостерігати за Місяцем можна й без використання оптичних пристроїв, проте біноклі та телескопи значно покращують можливість розглянути деталі його поверхні.

Нагадуємо, що дослідники запропонували нову вражаючу теорію, яка пояснює виникнення Місяця.

Related posts