Android 15 обійшла iOS 18: виявлено п'ять основних переваг нової платформи.
Apple значною мірою випередила Google, але тепер багато користувачів починають розглядати можливість переходу на Android. Це особливо стосується власників планшетів і складаних телефонів.
Android та iOS - дві основні операційні системи, якими користуються майже всі смартфони та планшети у світі. 14 жовтня Google випустила нову версію під назвою Android 15, яка отримала багато корисних функцій. Аналітики сайту Android Police назвали п'ять головних переваг над iOS 18.
Apple зазвичай відома тим, що захищає конфіденційність та безпеку користувачів, але Google кинув виклик Apple на цьому фронті останніми роками. Нова версія Android використовує ІІ для виявлення шахрайства, борючись із шкідливим ПЗ та впроваджуючи функції, які захищають телефон від злодіїв.
Android 15 представила три нових засоби захисту від кіберзагроз:
Усі три функції, які варто уникати у повсякденному використанні, проте можуть стати в нагоді у критичних ситуаціях. Аналітики вважають, що функції iOS від Apple, такі як Activation Lock і Find My, не можуть зрівнятися з інноваціями, представленими в Android 15.
Theft Detection Lock використовує ІІ, машинне навчання та вбудовані датчики руху, щоб визначити, коли хтось вириває телефон у власника. Система відразу блокує пристрій, якщо фіксує різке і швидке переміщення, як його вихопили з руки. Це важливо, оскільки вкрадений розблокований пристрій може надати злодієві доступ до кодів 2FA, менеджера паролів, конфіденційних додатків та персональних даних.
Функція Remote Lock надає можливість заблокувати ваш смартфон через спеціальний вебсайт Android.com/lock. Для цього потрібно лише вказати та підтвердити номер телефону, асоційований з пристроєм. У порівнянні, система Find My від Apple вимагає, щоб користувачі увійшли до iCloud і пройшли двофакторну аутентифікацію, перш ніж отримати доступ до можливості блокування свого пристрою.
Функція Offline Device Lock дозволяє зафіксувати ваш телефон у випадку, якщо він переходить в автономний режим. Це може статися, наприклад, коли злочинець або хакер вимикає Wi-Fi або мобільний зв'язок, перешкоджаючи власникові в можливості дистанційно заблокувати пристрій або видалити дані.
Найбільша перевага всіх трьох функцій полягає в тому, що вони не втручаються в роботу користувача. Якщо будь-яка з них активується ненавмисно, просто введіть PIN-код або пароль вашого пристрою, щоб її деактивувати.
Android 15 ідеально підходить для використання на великих планшетах і складних смартфонах. Серед основних нововведень — фіксована панель завдань та можливість зберігати пари додатків. Якщо у вас є великий екран, просто проведіть пальцем вгору з нижньої частини дисплея, щоб активувати панель завдань, де можна додавати програми та швидко їх запускати.
Це підвищує багатозадачність пристроїв, особливо планшетів та "розкладачок". Тепер можна закріпити панель завдань у Android 15 у нижній частині екрана, подібно до того, як працює Dock у macOS або меню "Пуск" у Windows на робочому столі. Повернення постійної панелі завдань спрощує запуск програм, створення розділених уявлень та пар програм, а також активацію плаваючих вікон.
"Хоч iPadOS пропонує подібні, але не ідентичні можливості, Apple майже не впровадила нових функцій, які б були характерні лише для iPad, у iOS 18. Це створює певні переваги для Android," - відзначають в Android Police.
Пари додатків в Android 15 стали ще потужнішими, незалежно від того, чи використовуєте ви планшет, доладний або звичайний смартфон. Об'єднавши програми в пару, їх можна зберегти на головному екрані поряд. При натисканні на іконку, обидві програми відкриваються разом як одна. Це справжній прорив для людей, які часто використовують кілька додатків для багатозадачних проектів. iOS ніяк не підтримує розділений екран або пари програм у жодній якості, тому Android 15 вирвався вперед.
Нововведення під назвою Private Space в Android 15, яке дозволяє відокремити робочі та особисті аспекти, є надзвичайно корисним. Проте в цій галузі Apple випередила Google, оскільки в iOS 18 вже реалізовані подібні функції для блокування та приховування програм. Тим не менш, Android 15 пропонує ще одну видатну можливість для захисту приватності — користувач може вибрати конкретний додаток для запису екрана, що забезпечує запобігання передачі або збереження небажаної інформації.
Circle to Search ("Коло пошуку") одна з тих функцій, якої не вистачає iPhone. Цей інструмент доступний на iOS через Google, але він працює далеко не так добре, як на Android.
У Android 15 функція Circle to Search отримала нові можливості, що дозволяють швидко ідентифікувати музику. Тепер цей процес відбувається швидше, ніж використання ярлика Shazam на панелі управління iOS.