Американський експерт у галузі політичних наук передбачив, як президентство Трампа вплине на глобальну ситуацію.
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на статтю американського експерта з політики Яна Бреммера.
Згідно з оцінками Бреммера, Трамп впровадить значно більш жорсткий курс стосовно Китаю після того, як адміністрація Джо Байдена зуміла налагодити стабільність у двосторонніх відносинах.
Це почнеться з підвищення мит на китайський імпорт, щоб скоротити двосторонній торговий дефіцит. Залежно від того, наскільки високими будуть мита і чи вважатимуть китайці за можливе домовитися, а не відповісти симетрично, ескалація може спричинити прорив.
"Зрештою, Китай стикається з серйозними економічними проблемами та буде обережним, щоб уникнути непотрібних криз. Однак імовірніше, що конфронтаційний підхід, який підтримує "яструбиний" кабінет Трампа та республіканці в Конгресі, нашкодить відносинам. Результатом буде нова холодна війна, яка зрештою збільшить ризик прямої військової конфронтації", - зазначив політолог.
На думку експертів, Трамп має намір розширити Угоди Авраама на Близькому Сході, залучивши до них Саудівську Аравію. Це дозволить Ізраїлю діяти більш вільно у військових операціях, без побоювань про тиск щодо обмеження гуманітарних наслідків або ескалації конфліктів.
"Найбільш тривожним є те, що Трамп підтримуватиме, якщо не активно заохочуватиме, прагнення прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу вирішити ядерну загрозу Ірану раз і назавжди, що несе ризик ширшого конфлікту та значних перебоїв у постачанні енергоносіїв", - вважає Бреммер.
Американський експерт у галузі політики також звернув увагу на те, що Трамп заявив про намір закінчити війну в Україні "впродовж одного дня", можливо, навіть до початку свого президентського терміну.
Він прагне здійснити це, чинячи тиск на президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна з метою укладення мирної угоди, яка заморозить конфлікт на існуючих лініях розмежування, використовуючи військову підтримку Києва як інструмент впливу на обидві сторони.
"Чи погодяться сторони на ці умови, залишається відкритим питанням", - зазначив Бреммер.
На його погляд, багато чого буде визначатися реакцією Європи.
"Держави НАТО, що знаходяться на східних рубежах - Польща, країни Балтії та Скандинавії - вважають російську агресію істотною загрозою для своєї національної безпеки і готові витратити значні ресурси на підтримку України, якщо США вирішать зменшити свою участь", - підкреслив він.
Деякі країни можуть мати намір укласти угоду з різних причин: з ідеологічних міркувань, як це спостерігається в Угорщині, з політичних причин, як у випадку Італії, або з фінансових мотивів, як демонструє ситуація в Німеччині.
"Другий термін президенства Трампа може виступити каталізатором для об'єднання Європи, спонукаючи до створення потужнішої, більш консолідованої та 'стратегічно автономної' системи безпеки. Водночас, це також ризикує поглибити наявні розбіжності в рамках Європейського Союзу, серйозно послабити трансатлантичний альянс і сприяти подальшій агресії з боку Росії," - зазначає Бреммер.