90 днів тиші: які нові вимоги вплинуть на військовозобов'язаних?

В Україні введено нові норми щодо отримання відстрочки від призову на військову службу.

В Україні особи, зобов'язані до військової служби, мають можливість отримати тимчасову відстрочку від мобілізації на період до 90 днів, що становить приблизно три місяці. Щоб скористатися цією можливістю, їм необхідно регулярно відвідувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) відповідно до терміну, на який була надана відстрочка: це може бути кожні півтора, два з половиною або три місяці.

Зміни в законодавстві, які дозволяють отримувати відстрочку, набрали чинності 18 травня 2024 року. Важливо знати, що лише ТЦК мають право надання таких відстрочок.

Якщо військовозобов'язаний не згоден з рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК), він може оскаржити його у вищій за рівнем ВЛК. Для цього потрібно підготувати заяву з обґрунтуванням причин перегляду, а також надати всі документи, видані первісною ВЛК, і результати медичних досліджень, якщо такі є.

У разі, якщо ВЛК без достатніх підстав відмовляє у наданні відстрочки, особа має право подати позов до адміністративного суду. Рекомендується зробити це якнайшвидше, оскільки після отримання письмового повідомлення про відмову військовозобов'язаний може бути викликаний на проходження ВЛК та підлягати мобілізації.

Суд має розглянути справу протягом двох місяців, а його рішення набуде чинності через 30 днів після винесення.

Нагадаємо, хто має право вручити повістку: від цих осіб точно не слід очікувати.

Раніше ми згадували, що виправдання не допоможуть: ТЦК суворо покарає чоловіків, які відмовляться.

Окрім того, Знай.ua інформує, що тепер українці ховатимуться не від ТЦК, а від поштарів: почали масово надсилати повістки без залучення військових комісаріатів.

Related posts