Звідки в Радянському Союзі з'явилися дублянки з "холерою" і джинси з "сифілісом"?
Радянській громадськості повідомляли, що імпортний одяг, мовляв, містить різні небезпечні захворювання.
У Радянському Союзі, який довгий час залишався ізольованим від решти світу, активно просувалися концепції, що навколо завжди існують вороги. Це стосувалося навіть повсякденних речей, які на той момент були в дефіциті. Зокрема, мова йде про дублянки та джинси.
Цю інформацію надає "Укрінформ". У 1970-1980-х роках викладачі товариства "Знание" інформували радянських учнів про негативний вплив джинсового одягу. Серед найбільш поширених міфів були такі: джинси нібито здатні викликати безпліддя, а також вважаються "інфікованими сифілісом і дерматитом".
Існувала також теорія, що в них нібито прихована мікроголка з небезпечним отруйним складом.
Одночасно ці міфи поширювалися лише серед тих верств радянського суспільства, яким ці аспекти були недоступні.
Існували також доволі курйозні міфи про дублянки, які у радянські часи стали справжнім дефіцитом. Їх мали змогу носити лише забезпечені особи, зокрема представники торгівлі, а також партійні й адміністративні діячі.
Дублянки імпортували до Радянського Союзу з інших країн — їх можна було знайти навіть в Афганістані, де перебували радянські війська. У той період ширилися чутки про те, що митники конфіскують ці дублянки, стверджуючи, що вони нібито "інфіковані" чумою або холерою.
Валерій Аблазов, військовий консультант в Афганістані, зафіксував у своєму щоденнику, що ці дії мали на меті хоча б частково стримати підприємницький ентузіазм своїх співгромадян. Під час існування СРСР широко поширеною була так звана "тіньова економіка", а спекулянти та фарцівники становили не менше серйозну загрозу, ніж "ворожі капіталістичні сили".
Раніше "Телеграф" писав, як радянські красуні жили без косметики.