Житлові комплекси трансформують воду й виробляють енергію: нові розробки з США (фото)

Виробник вважає, що компактні котеджі Cosmic One, які обладнані сонячними панелями та акумуляторами, здатні стати ефективним рішенням для подолання житлової кризи.

Американський стартап Cosmic Buildings презентував революційний міні-будинок під назвою Cosmic One, здатний очищати воду та виробляти власну сонячну енергію. Про цей проект поділився інформацією засновник Cosmic Buildings, Саша Йокич, у бесіді з представниками журналу Dwell Magazine.

За словами Саші Йокича, він прагнув, щоб його підприємство стало важливим чинником у подоланні житлової кризи в США, а також вирішувало основні виклики галузі, такі як ціни, бюрократичні перешкоди та екологічні проблеми.

"Наш єдиний шанс досягти глобальних і національних цілей щодо нульового рівня викидів -- це декарбонізувати наші домівки, оскільки те, як ми будуємо й експлуатуємо будинки, становить майже 42 відсотки викидів, пов'язаних з енергією", -- зазначив підприємець.

Метою проєкту Cosmic Buildings було створення збірних будинків, які можуть генерувати принаймні стільки ж енергії, скільки споживають, залишаючись водночас естетично привабливими. Новітня розробка компанії під назвою Cosmic One дає змогу мінімізувати відходи під час виробництва та складання.

Будівлі Cosmic One обладнані сонячними панелями, накопичувачами енергії, системами для рециркуляції води та вентиляції повітря. Жителі мають можливість отримувати детальну інформацію про своє енергоспоживання, використання води і генерування відходів за допомогою спеціально розробленого додатку.

Cosmic One продається у трьох різних версіях, які відрізняються за розміром і кількістю кімнат. Підлога і кухонні шафи зроблені з білого дуба, отриманого з екологічно чистих джерел. Великі вікна дозволяють проникати в будинок великій кількості світла. Зовнішню частину з кедрового дерева та алюмінію можна замовити в чотирьох відтінках: мідному, чорному, бежевому або сірому.

Кухня оснащена індукційною плитою, посудомийною машиною, вбудованим холодильником і морозильником, які підтримують підключення до WiFi. Коли кухня не використовується, її можна елегантно приховати за спеціальними панелями. У ванній кімнаті розташовані індивідуально виготовлені раковини з італійського вапняку, а туалетний столик має оздоблення з білого дуба.

Однією з ключових сильних сторін проєкту, на думку Саші Йокича, є його самодостатність. Він зазначає, що в останні роки чимало стартапів почали боротися з житловою кризою в США, впроваджуючи інноваційні технології в будівництві. Проте багато з цих ініціатив досі покладаються на традиційні інфраструктурні рішення і викопні види пального.

Нагадаємо, що архітектурна фірма Atelier Matias Mosquera розробила в Буенос-Айресі бетонну споруду під назвою Shire, яка живиться від сонячних панелей і здатна забезпечити своєму власникові високий рівень самостійності.

Згідно з повідомленнями, на Тайвані завершено будівництво унікальної будівлі, що має форму подвійної спіралі ДНК, яка отримала назву Tao Zhu Yin Tao Yuan. Цей інноваційний проект не тільки виробляє чисту енергію, але й прикрашений тисячами дерев та кущів на своєму фасаді.

Related posts