Зеленський зазначив, що обстановка на Покровському напрямку є складною, і він не хоче передчасно говорити про можливі позитивні зміни.
Протягом останніх кількох днів ситуація на Покровському напрямку покращилася, але все ще залишається складною.
Цю інформацію озвучив Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю для українських журналістів, яке транслювалося в рамках телемарафону. Глава держави підкреслив, що не має наміру робити оптимістичних прогнозів, поки ситуація на найгарячішому фронті не стабілізується.
Президент, розповідаючи про те, що відбувається наразі на Покровському напрямку, де багато тижнів поспіль точаться запеклі бої і де останнім часом росіяни тиснуть особливо сильно, зазначив: упродовж останніх днів ситуація там "була краща". Однак говорити про те, що загрозу від Покровська вдалося відвести, варто лише після стабілізації обстановки.
Ситуація в даному регіоні залишається складною. Я висловлюю свою вдячність військовим, а до виїзду (наразі президент знаходиться в Італії, куди він відправився після участі у засіданні формату "Рамштайн" у Німеччині напередодні. - Ред.) ситуація покращилася протягом трьох-чотирьох днів. Ми детально обговорювали всі ці питання тричі з генералом Сирським (головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. - Ред.), тому наразі я не хочу робити поспішних висновків. Коли ситуація стабілізується, сподіваюся, ми зможемо повернутися до цієї розмови, - підкреслив Зеленський.
Нагадаємо, 5 вересня Сирський заявив, що ЗСУ зупинили армію РФ на Покровському напрямку. Він вважає, що це вдалося зробити, зокрема, і завдяки наступальній операції у Курську, що створила додатковий тиск для окупаційних російських військ.
Щодо наступу в Курській області, головнокомандувач ЗСУ зазначив, що його ініціювання стало необхідним через те, що "Росія планувала нову атаку з цього напрямку".
За словами головнокомандувач ЗСУ, головними цілями курської операції було не дати Росії використати Курськ як плацдарм для нового наступу, відвернути сили ворога від інших районів бойових дій, створити зону безпеки для запобігання атакам росіян на прикордоння та захоплення військовополонених. На додачу перенесення війни на територію ворога також викликало піднесення і серед військових, і серед цивільних.