Адвокатів, співробітників ТЦК та ЦНАП затримано: СБУ виявила схеми ухилянтів у Києві та Херсоні. ФОТОрепортаж.

Служба безпеки України нейтралізувала ще дві схеми, які дозволяли уникнути мобілізації. У столиці та Херсоні було затримано шість осіб, причетних до цих схем.

Цю інформацію озвучила прес-служба Служби безпеки України, повідомляє Цензор.НЕТ.

Серед арештованих є юристи, представники ТЦК та працівники ЦНАП.

Так, за $7-12 тис. вони оформлювали "бронь" або знімали з військового обліку на підставі фіктивних медвисновків.

У Києві було затримано двох юристів, які намагалися допомогти військовозобов'язаним уникнути мобілізації, пропонуючи їм нелегальне працевлаштування в одному з державних оборонних підприємств.

"Спочатку фігуранти організовували для своїх клієнтів формальне проходження військово-лікарської комісії та "супроводжували" документи в ТЦК для уникнення процедури вручення повістки. Для цього адвокати використовували особисті зв'язки у ВЛК та військкоматах столиці. Потім вони направляли документи своїх клієнтів для призначення на посади у лавах держпідприємства з подальшим бронюванням від мобілізації", - йдеться в повідомленні.

У Києві правоохоронці затримали одного з учасників злочинної схеми під час отримання коштів від особи, яка намагалась ухилитись від служби. Одночасно в Черкаській області було затримано його спільника.

У Херсоні на схемі для ухилянтів було викрито 3 посадовців ТЦК та їхню спільницю - працівницю ЦНАП, яка відповідала за роботу з військовозобов'язаними.

"Зафіксовано випадок, коли жінка оновлювала інформацію про чоловіків призовного віку та надавала їм допомогу у уникненні мобілізації. Після цього вона передавала особисті дані своїх клієнтів спільникам у територіальних центрах комплектування, де ухилянтів знімали з військового обліку через фальшиві свідчення про погане здоров'я", - повідомили в СБУ.

На даний момент їм оголошено підозру відповідно до частини 2 статті 28 та частини 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України, що стосується зловживання впливом, здійсненого за попередньою змовою групи осіб.

Дії осіб з Херсону були класифіковані відповідно до частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України, яка стосується прийняття пропозицій, обіцянок або отримання неправомірних вигод посадовими особами.

Усім може загрожувати до 10 років ув'язнення з відчуженням майна.

Related posts