У Києві та Херсоні правоохоронці підозрюють адвокатів і співробітників ТЦК у тому, що вони отримували прибуток на ухилянтах.
У Києві та Херсоні виявлено підозру щодо шести осіб, які, за інформацією слідства, сприяли військовозобов'язаним уникнути мобілізації. Серед фігурантів справи – адвокати та працівники територіального центру комплектування (ТЦК) і центру надання адміністративних послуг.
Згідно з інформацією, наданою Службою безпеки України, підозрювані здійснювали оформлення броні або знімали чоловіків з військового обліку, використовуючи підроблені медичні висновки, за винагороду в розмірі від 7 до 12 тисяч доларів.
У Києві виникла підозра щодо двох адвокатів, які намагалися допомогти військовозобов'язаним уникнути мобілізації, пропонуючи їм незаконне працевлаштування в одному з державних підприємств, що має оборонне значення.
На початку вони влаштовували для своїх клієнтів офіційне проходження медико-військової комісії, а також надсилали необхідні документи до територіального центру комплектування (ТЦК) з метою уникнення процесу вручення повістки. Адвокати при цьому зверталися до своїх особистих контактів у військово-лікарських комісіях та військкоматах столиці.
Потім вони направляли документи своїх клієнтів для призначення на посади у держпідприємства з подальшим бронюванням від мобілізації.
Наразі їм висунуто обвинувачення у зловживанні впливом, що сталося за попередньою змовою, відповідно до частини 2 статті 28 і частини 3 статті 369-2 Кримінального кодексу України.
Крім того, в Херсоні було виявлено ще трьох чиновників територіального центру комплектування (ТЦК), залучених до корупційної схеми, а також їхню спільницю — працівницю місцевого центру надання адміністративних послуг, яка займалася взаємодією з військовозобов'язаними.
Згідно з даними правоохоронних органів, жінка займалася оновленням інформації про чоловіків, які підлягають призову, і пропонувала їм послуги для уникнення мобілізації. Після цього вона передавала особисті дані своїх клієнтів спільникам у територіальному центрі комплектування (ТЦК), де ті знімали ухилянтів з військового обліку, посилаючись на їхнє "погане" здоров'я.
Слідчі повідомили їм про підозру за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, що передбачає частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України.
Усі особи, які підозрюються у злочині, наразі утримуються під вартою. Вони можуть отримати покарання до 10 років позбавлення волі з можливістю конфіскації майна.
Нагадуємо, що керівник одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в Херсоні, разом з трьома спільниками, створив схему для незаконного уникнення служби чоловіками призовного віку, шляхом фальсифікації відомостей у військово-облікових документах.