Як правильно зберігати сухофрукти: ключові рекомендації для запобігання появі молі та личинок.

Ми перетворюємо свіжі фрукти на сухофрукти, які чудово підходять для зимових узварів або просто для легкого перекусу. Сушені фрукти багаті на вітаміни та корисні мікроелементи. Проте важливо дотримуватися правильних умов зберігання, інакше в контейнері можуть з'явитися комахи або навіть черв'яки.

Міль часто атакує продукти, крупи та навіть сушені фрукти, які особливо любить. Вона з'являється через неякісну упаковку чи неналежні умови зберігання.

Досліджуйте також, коли варто висівати озиму моркву: цю інформацію знають лише деякі.

Уночі метелики можуть потрапити в квартиру і відкласти свої яйця на сушених фруктах, якщо ті не щільно закриті. Як тільки міль розмножиться, вам доведеться позбутися всіх сухофруктів.

Як запобігти зараженню міллю

Найкраще зберігати сушені фрукти у герметичних контейнерах. Паперові чи картонні упаковки є поганими, бо не захистять сушені фрукти від вологи і комах.

Зберігати їх треба у сухому, темному та прохолодному місці. Найкраще підходять темні шафи чи комора. Пам'ятайте, що висока вологість призведе до розвитку грибків та цвілі. Щоб міль не розвивалася, треба слідкувати за температурою в приміщенні, де зберігаються сухофрукти. Бажано, щоб вона була не вищою +10-15°C.

Для того щоб подовжити термін зберігання сушених фруктів, спробуйте скористатися морозильником. Помістіть їх туди на декілька днів, щоб знищити можливі яйця комах. Також з метою профілактики рекомендується просушити сухофрукти в духовці при температурі +60-80°C протягом 30 хвилин.

Сухофрукти повинні зберігатися в герметичних упаковках / Фото Pexels

Перед тим, як помістити сушені фрукти у герметичну ємність, уважно огляньте їх на предмет наявності білих або коричневих плям чи порошкоподібних нашарувань, які можуть вказувати на можливу присутність молі. Іноді в сухофруктах можуть з'явитися личинки, тому важливо дотримуватися всіх порад щодо їх зберігання.

Приміщення для зберігання сушених фруктів повинні залишатися в ідеальній чистоті. Для запобігання появі шкідників регулярно очищайте полиці за допомогою розчину оцту. Для цього змішайте оцет з водою в співвідношенні 1:3.

На полицях можна розмістити натуральні засоби для відлякування шкідників, такі як гвоздика, лаврове листя або цитрусові шкірки. Крім того, можна покласти гілочку м'яти, оскільки шкідники її не переносять. Для вбирання надмірної вологи підійде маленька ємність із сіллю, яка також може стати корисною на поличці.

Related posts