Як коректно передати показники споживання газу
Ось чому важливо слідкувати за показниками лічильника.
Несвоєчасна подача показників лічильника може призвести до надмірних витрат на газ, адже нарахування здійснюється на основі цих відомостей. Українцям рекомендується щомісяця передавати дані з 1 по 5 число, щоб уникнути отримання рахунків із завищеними сумами.
Передавати дані можна через особистий кабінет на сайті "Газорозподільні мережі України", якщо саме цей оператор обслуговує ваш регіон. У разі роботи з локальними операторами (наприклад, у Києві чи Полтаві), дані треба подавати через їхні сервіси.
Абоненти "Нафтогазу" мають можливість передати свої показники через чат-бот gas.ua, за допомогою телефону або SMS. У разі, якщо показники не будуть надані, оператор здійснить нарахування згідно з середніми даними за останні три роки, що може виявитися вищим за фактичне споживання.
Навіть якщо газом не користуються або ніхто не проживає за адресою, показники все одно треба подавати. Інакше нараховуватимуться обсяги за плановими нормами, що може призвести до появи боргу.
Якщо жителі не перебувають за вказаною адресою, можна подати заявку або зателефонувати з відповідним повідомленням. Ще один спосіб - щомісяця фіксувати один і той самий показник, щоб запобігти нарахуванню.
Нагадаємо, нововведення від Нафтогазу: кого чекають зміни в платіжках
Нещодавно ми обговорювали, що вартість газу зросте для всіх споживачів: як новий тариф вплине на ваш бюджет.
Крім того, Знай.ua повідомляв, як заощадити тисячі гривень на оплаті "блакитного палива": інструкція від "Нафтогазу"