"Я усвідомила, чому наші люди з ніжністю цілують свою землю": розповідь Олени з Мелітополя у музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.
Олена покинула окупований Мелітополь, як тільки дізналася, що ФСБ звернуло увагу на неї як на дружину військового. На кожному ворожому блокпості вона давала своїй маленькій дочці льодяник, щоб уникнути ситуації, коли дитина могла б заспівати популярну патріотичну пісню. Історія Олени тепер зберігається в Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.
Невдовзі після початку вторгнення Олена, котра завжди була впевнена у своїх можливостях, відчула себе спантеличеною. Її чоловік, військовий, радив їй покинути місце, проте швидкий виїзд виявився справжнім випробуванням.
"Ми щиро сподівалися, що ця ситуація нарешті наблизиться до завершення. На горищі натрапили на старий магнітофон і намагалися зловити хоч якийсь сигнал з України. Я навіть записувала відео, як ми уважно прислухаємося до кожного звуку — що ж відбувається, які насправді новини?" — згадує Олена.
Одного дня знайома попередила, що фсб розпитували про Олену. Всі знали, що візити представників цієї організації закінчуються підвалом і катуваннями. Олена з дитиною втекла того ж вечора, не встигала навіть заїхати за своєю мамою.
"Я ніколи не зможу стерти з пам'яті той момент, коли ми потрапили на територію, вільну від ворогів. Руський світ накрив моє завжди охайне та доглянуте місто сумними тонами, брудом і сміттям. Тут же панували радість і відчуття свободи. Я почала розуміти, чому люди з такою ніжністю цілують українську землю," -- ділиться Олена.
Зараз вона мешкає поблизу столиці України. Зізнається, що тривалий час не могла змиритися з необхідністю залишити свій дім. Вишивання стало для неї справжнім порятунком від депресії. Історію Олени можна прочитати тут: https://bit.ly/4ePHzYu
Історія Олени була зафіксована в Музеї "Голоси Мирних", що діє в рамках Фонду Ріната Ахметова. Цей музей спеціалізується на зборі свідчень від мирних жителів України про їхній досвід під час війни. Архів установи вже налічує більше 120 тисяч розповідей.
Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001