ВМС США мають намір оснастити свої кораблі ракетами Patriot.
ВМС США планують укомплектувати деякі з своїх суден ракетами-перехоплювачами Patriot PAC-3 MSE, у зв'язку з побоюваннями, що Китай може розгорнути гіперзвукову зброю для знищення кораблів у Тихоокеанському регіоні.
Два високопрофільні чиновники з американського оборонного відомства підтвердили, що проект знаходиться на етапі розробки.
Згідно з їхніми твердженнями, інтеграція ракет Patriot Advanced Capability-3 Missile Segment Enhancement (PAC-3 MSE), які були ефективно використані в Україні та на Близькому Сході для перехоплення балістичних ракет, у тому числі й гіперзвукових, має на меті надати додатковий рівень безпеки для військових кораблів США.
Том Карако, експерт з питань протиракетної оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, зазначив, що кількість перехоплювачів PAC-3, яка знадобиться ВМС США, поки що не визначена, але загальний попит на них "зашкалює".
Він зазначив, що іноземні уряди виявляють великий інтерес, підкресливши, що американська армія планує значно збільшити обсяги виробництва в найближчому майбутньому.
Крім того, ВМС США планують провести додаткові випробування, що включатимуть запуск PAC-3 MSE з корабля та перевірку сумісності з системою Aegis. Попри меншу дальність польоту у порівнянні з ракетами SM-6, маневреність PAC-3 та принцип "удар на ураження" роблять їх ефективним засобом протидії високошвидкісним маневруючим цілям.
Ціна однієї ракети PAC-3 становить близько 4 мільйонів доларів. Китайська гіперзвукова протикорабельна ракета DF-27, яка може досягати відстані до 8000 км, є одним з ключових чинників, що підштовхують Військово-морські сили США до посилення своїх систем протиповітряної оборони.