Відстрочка від призову на військову службу: які категорії освітян можуть її отримати та за яких обставин.

Не всі педагогічні працівники мають право на відстрочку. Це стосується лише тих випадків, коли вчитель працює в школі на основній роботі, а за сумісництвом.

В Україні триває воєнний стан та мобілізація військовозобов'язаних. Однак певні категорії населення мають право на відстрочку, зокрема, педагогічні працівники. Однак не всі освітяни можуть її отримати. В матеріалі "РБК-Україна" розповідається про те, хто з педагогів має право на відстрочку і що робити, якщо такій особі вручили повістку попри "бронь".

Призову не підлягають:

Проте ці категорії мають право на відстрочку від мобілізації лише в тому випадку, якщо їхня зайнятість становить 0,75 ставки. Якщо ж вчитель працює на половину ставки, він підлягає мобілізації.

Згідно з "мобілізаційним" законодавством, працевлаштування у навчальному закладі має бути основним, а не за сумісництвом. Тому зайнятість повинна становити принаймні 0,75 ставки.

Важливо зазначити, що відстрочка надається виключно науковим та науково-педагогічним працівникам. Таким чином, лаборанти, методисти, бібліотекарі та інші фахівці, які займаються діяльністю в освітніх установах, не можуть розраховувати на цю пільгу.

Процедура отримання відстрочки регулюється спеціальною постановою Кабінету Міністрів. Оцінка підстав для її надання та оформлення виконується територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки.

В цьому випадку науковий, науково-педагогічний чи педагогічний працівник, у якого є відстрочка, приходить до ТЦК із:

Серед документів, які підтверджують обґрунтування для надання відстрочки, можна виділити:

Нагадуємо, що 7 серпня 2024 року президент Володимир Зеленський затвердив законодавчі акти, які продовжують в Україні режим воєнного стану та загальну мобілізацію. Ці заходи будуть діяти до 9 листопада.

Раніше видання Фокус повідомляло, що українці, які отримали можливість відстрочки від мобілізації, повинні бути готові в майбутньому приєднатися до лав Збройних сил України. Це зумовлено постійною потребою військових у нових кадрових ресурсах.

Related posts