На 9 вересня не очікується відключень електроенергії, повідомляє Укренерго.
У понеділок, 9 вересня, енергетики не очікують стабілізаційних відключень електроенергії для українських споживачів.
"У повідомленні зазначається, що завтра, 9 вересня, немає очікувань щодо введення обмежень на споживання."
Також в Укренерго наголосили на необхідності економного використання електроенергії з 18:00 до 21:00, щоб зменшити навантаження на електромережу.
"Укренерго зауважило: у проміжку з 18:00 до 22:00 не рекомендується одночасно вмикати декілька потужних електроприладів."
Нагадуємо, 7 та 8 вересня, енергетики також не застосовували стабілізаційних відключень.
Російська окупаційна армія 22 березня атакувала найбільшу ГЕС в Україні - Дніпрогес. Унаслідок обстрілу загинула людина. Також у річку потрапили нафтопродукти.
25 березня в Укргідроенерго оголосили, що відновлення Дніпрогесу вимагатиме кілька років.
Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко закликав українців економити електроенергію у вечірні години протягом усього 2024 року.
11 квітня ПАТ "Центренерго" оголосило про повну втрату своїх генераційних потужностей. 22 березня 2024 року окупанти знищили Зміївську теплоелектростанцію в Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська захопили Вуглегірську ТЕС у Донеччині. Внаслідок масованої атаки з боку РФ було знищено Трипільську теплоелектростанцію в Київській області.
14 квітня Світлана Гринчук, яка займає посаду заступниці міністра енергетики, повідомила, що за короткий період у два тижні Росія зруйнувала результати річної роботи з відновлення енергетичних об'єктів в Україні.
16 квітня очільник Міненерго Галущенко казав, що Україна втратила 7 ГВт енергогенерації. Уже 5 травня він заявив, що Україна втратила понад 8 ГВт генерації.
Віцеканцлер і міністр економіки та захисту клімату Німеччини Роберт Габек 18 квітня під час візиту до Києва наголосив на необхідності збільшення кількості сонячних електростанцій в Україні. "Знищити десять тисяч сонячних електростанцій надзвичайно складно. Одна станція може стати мішенню, але атакувати десятки тисяч – це вже зовсім інша справа. Якщо ви діятимете рішуче, за три або чотири місяці можна досягти значних результатів. Я впевнений, що особливо в літній період сонячна енергія зможе суттєво підтримати Україну", - зазначив він.
5 травня російські війська атакували Слов'янську теплоелектростанцію, випустивши п'ять ракет, які влучили в об'єкт.
8 травня компанія ДТЕК оголосила про обстріл трьох теплових електростанцій.
24 червня голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що Україна має невідкладно розпочати будівництво об'єктів розподіленої генерації. Це потрібно для того, аби успішно пройти наступний опалювальний сезон. "Ми мусимо розгортати нові генеруючі потужності, щоб переконатися, що, якщо росіяни знову здійснять ці атаки, вони не зможуть сконцентруватися на 10 чи 15 великих електростанціях, а матимуть справу з величезною кількістю малих. І тут ми підходимо до питання децентралізації генерації. І робити це треба не після перемоги, не після війни, а просто зараз", - сказав Кудрицький.
28 червня було оголошено, що через ворожі обстріли компанія ДТЕК зазнала втрат у 90% своїх енергетичних потужностей. Для відновлення роботи необхідно приблизно 350 мільйонів доларів.
1 липня в Держенергонагляді заявили, що в Україні внаслідок масованих ракетно-дронових атак РФ пошкоджено близько 9 ГВт потужностей. Частину планують відновити до зими.
Після 20 липня енергетична система України зазнала поліпшень, і вимкнення електроенергії більше не відбувалися. Проте 26 серпня Російська Федерація здійснила нову масштабну атаку на енергетичні об'єкти країни. Радник прем'єр-міністра Юрій Бойко повідомив, що Україні доведеться внести зміни до зимового підготовчого плану у зв'язку з цим інцидентом.