Численність СЗЧ у складі Сил оборони: командир 3-ї окремої штурмової бригади пояснив причини.

На всіх етапах формування збройних сил Україна зустрічається з труднощами, що виникають внаслідок специфіки військових дій на її території, зазначив військовий.

Україні слід зосередитися на вивченні причин високого рівня випадків самовільного залишення частини (СЗЧ) у військових підрозділах, а також одночасно аналізувати можливі наслідки цього явища.

Таку думку в ефірі "Радіо NV" озвучив Дмитро Кухарчук, який є командиром другого штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади. Він зазначив, що однією з причин значної кількості СЗС є неналежна організація військових підрозділів.

"Обговорюючи Збройні сили України, важливо зазначити, що структура військової організації визначається на кожному етапі - від ідеологічної стратегії держави, яка згодом переходить у процес рекрутації. Далі йде навчання в спеціалізованих центрах, де громадяни отримують початкову військову підготовку. Сформування підрозділів, яке охоплює організаційні штатні підрозділи, умови побуту та багато інших аспектів, пов'язаних з повсякденним життям військових, також має велике значення. Окрім цього, важливими є планування та реалізація бойових завдань", - зазначив Кухарчук.

Він зазначив, що на кожному з цих етапів Україна стикається з викликами, які зумовлені специфікою бойових дій у країні. Тому, на думку Кухарчука, Україні слід активно працювати над кожним з цих етапів, щоб ефективно вирішити поставлені завдання. Військовий пояснив:

"Починаючи з ідеологічної стратегії держави. Коли держава, маючи певний відрив від українського народу, не дає відповіді, що їх очікує далі. Діалог є, не можна сказати, що його немає в повній мірі. Але він абсолютно викривлений. І люди відповіді на ці питання не отримують. А якщо вони не отримують відповіді на ці питання, вони починають задавати питання - а чому ми маємо йти воювати?"

За словами військового експерта, підготовка військовослужбовців повинна охоплювати не лише фізичні навички і бойову підготовку, але й морально-психологічний аспект. Це в сукупності забезпечує готовність бійців до виконання завдань на передовій.

"Наступним етапом є планування та реалізація бойових завдань. Усі ці дії повинні враховувати сучасні реалії ведення війни. Цей аспект має суттєве значення, оскільки командири підрозділів, які проходили підготовку для управління своїми командами, зіткнулися з ситуаціями, які не мали місця в попередніх конфліктах. Адже обстановка була зовсім іншою. Тому організація роботи бійця потребує нових підходів. Відповідно, причини СЗЧ можуть варіюватися," - зазначив Кухарчук.

Раніше про збільшення кількості СЗЧ в країні повідомив голова Верховного суду Станіслав Кравченко. Він також додав, що в Україні зросла кількість дезертирства та невиконання наказів.

В Україні немає офіційних даних стосовно кількості військовослужбовців, які пішли у СЗЧ. Проте, за інформацією ЗМІ, йдеться про десятки тисяч осіб, які приєдналися до СЗЧ тільки в 2024 році. Згідно з повідомленнями "Української правди", кількість таких випадків зросла майже в шість разів у порівнянні з 2022 роком.

Related posts