Дослідники вперше розробили сонячні панелі, виготовлені з природного волокна: які новини?
Сучасні сонячні панелі, виготовлені з натурального волокна, призначені для підвищення теплових і механічних характеристик сонячних модулів. Їх ефективність у перетворенні електричної енергії становить 10,8%.
Вчені з SRM Інституту науки і технологій (Індія) створили натуральний матеріал, який забезпечує оптимальне керування теплом та ізоляцію фотоелементів. Про це повідомляє ресурс PV Magazine.
Задня панель, виготовлена з натуральних волокон, була створена за технологією вакуумного перенесення смоли (VARTM). Ця технологія є альтернативою конструкціям з нижнім шаром з поліетилентерефталату (PET). Вчені підкреслили, що застосування композитів на основі цеоліту та поліефірів з натуральними волокнами гарантує високу структурну цілісність, однорідність та надійність.
Сучасні сонячні панелі демонструють ефективність у перетворенні електричної енергії на рівні 10,8%. Дослідники створили полікристалічну сонячну панель потужністю 4,5 Вт, використовуючи Ecolam Max 3, автоматизований ламінатор, який обладнаний системою завантаження та розвантаження для сонячних модулів.
"Незважаючи на те, що початкові витрати можуть бути значнішими, тривалі вигоди обіцяють зниження витрат на підтримку та підвищену ефективність, особливо в екстремальних умовах," -- зазначили фахівці.
Сама панель розміром 20 на 20 см використовує алюмінієву раму та комірки, розташовані у дві колонки, причому кожна колонка підключена до обхідного діода, щоб утворити незалежну низку комірок. Вчені також виявили, що виробництво сизалевих волокон викидає приблизно на 60% менше CO2 і вимагає на 50% менше енергії, ніж виробництво РЕТ-листів.
У процесі VARTM використовується вакуум, щоби полегшити потік смоли в волокнистий шар, який міститься в прес-формі, вкритій вакуумним пакетом. Після просочення композитну частину можна "затвердіти" за кімнатної температури.