В Україні жінкам пропонують можливість отримати освіту у високооплачуваних спеціальностях: як пройти реєстрацію.
В Україні запустили проєкт з підготовки жінок-водійок автобусів з гарантованим працевлаштуванням - у такий спосіб влада хоче розширити професійний потенціал жінок у галузі пасажирських перевезень. Навчання у межах програми безкоштовне. Взяти ж участь у ній можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають у певних регіонах країни, а подати заявку на навчання можна онлайн. При цьому вже зараз в описі вимог більшості вакансій, що добре оплачуються, для водіїв-міжнародників стать претендента не вказується.
Про програму повідомили у Мінінфраструктури. Там зазначили, що подаватися на участь у проєкті можуть жінки, які мешкають у:
Крім цього, претендентки повинні володіти водійським посвідченням категорій B, C, CE або D1, а також мати досвід керування транспортними засобами не менше трьох років.
"У рамках проєкту жінки отримають можливість пройти перепідготовку та перекваліфікацію, щоб адаптувати свої навички до нових вимог реформування пасажирського транспорту в Україні, а також до міжнародних стандартів. Планується навчання для 100 учасниць," - зазначено у повідомленні.
Як подати заявку на навчання
Щоб взяти участь у відборі, необхідно до 1 жовтня заповнити анкету, яка доступна за вказаним посиланням. У ній слід вказати, серед іншого:
Окрім цього, необхідно пройти співбесіду з командою проєкту для ознайомлення. Також потрібно підписати угоду про працевлаштування на посаду водія автобуса після завершення навчання. Ті, хто не планує працювати за обраною спеціальністю після навчання, не будуть допущені до участі в проєкті.
"Для участі в проєкті потрібно мати права водія, досвід практичного водіння, можливість навчатися онлайн та офлайн, бажання перекваліфікуватися для подальшого працевлаштування", - розповіли в міністерстві.
Програма навчання
Навчання на водійок автобуса складатиметься з 5 етапів, зокрема:
Робота для жінок-водійок
Слід зазначити, що в даний момент на ринку існує чимало пропозицій для водіїв автобусів. Більш того, багато з них є високооплачуваними: за даними одного з популярних кадрових порталів, деякі компанії готові запропонувати зарплату у розмірі 25 000, 30 000 і навіть 40 000 грн.
У багатьох описах вимог до вакансій не зазначено стать кандидатів. Це, ймовірно, відкриває можливості для жінок, які володіють усіма необхідними професійними вміннями, подавати заявки на роботу.
Як повідомляв OBOZ.UA, також в Україні запустили пілотний проєкт із підготовки жінок-водіїв вантажівок. Наразі географія проєкту охоплює 4 міста: Київ, Тернопіль, Рівне та Хмельницький.