У Німеччині протестувальники виступили з вимогою припинити співпрацю з "Росатомом".

У демонстрації узяли участь близько 130 людей.

У суботу, 26 жовтня, активісти, які виступають проти атомної енергетики, провели нову акцію протесту в місті Лінген, розташованому в федеральній землі Нижня Саксонія. Вони висловили своє обурення, зокрема, щодо намірів російської державної корпорації "Росатом" брати участь у виробництві паливних елементів на місцевому підприємстві.

Цю інформацію оприлюднило DW.

За інформацією агентства, організатори повідомили, що в акції взяли участь приблизно 130 осіб.

Одним із промовців був російський еколог, який, як передається, застеріг оператора заводу - французький державний концерн Framatome - від залучення "Росатома" до співпраці. кремль, за його словами, спробує таким чином здійснити геополітичний вплив.

"Ця демонстрація має на меті знову акцентувати увагу на ризикованих ядерних проектах у Лінгені", - зазначив представник екосоюзу AgiEL Александер Вент, закликаючи міністерство екології Нижньої Саксонії відмовити компанії Framatome у її запиті на розширення виробництва.

Протестувальники вважають, що співпраця з російською держкорпорацією збільшує ризики шпигунства і диверсій.

Попри відмову Німеччини від атомної енергії, у країні все ще виробляють тепловиділяючі збірки для атомних електростанцій. Цим займається завод поблизу Лінгена, що належить дочірній компанії Framatome, зазначили журналісти.

У Міністерстві екології Нижньої Саксонії, де знаходиться завод, наразі розглядається запит компанії Advanced Nuclear Fuels GmbH, що є дочірнім підрозділом Framatome, на отримання дозволу для експлуатації нової виробничої лінії.

Заплановано випуск нових паливних збірок за ліцензією компанії "ТВЕЛ", яка є дочірнім підприємством "Росатома". У світлі російської агресії в Україні та того, що Євросоюз прагне до енергонезалежності від Росії, ініціативи Framatome спричинили значне обурення серед екологів і громадських активістів.

Агентство підкреслило, що компанія Framatome акцентує увагу на "незалежному європейському постачанні паливних збірок, що дозволить уникнути перебоїв у постачанні електрики та зменшити залежність від імпортних поставок з-за меж Європейського Союзу".

Вона зазначає, що процес збору російських паливних елементів у Німеччині є тимчасовим етапом, поки компанія працює над створенням зборок для водо-водяних енергетичних реакторів без залучення російських технологій.

Related posts