Уряд затвердив нову Стратегію демографічного розвитку України: які очікування?

Прогнози стосовно кількості населення та рівня народжуваності/Фото: Pexels

Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію демографічного розвитку країни до 2040 року, підготовлену Міністерством соціальної політики. Цей документ окреслює демографічні виклики, які стоять перед Україною, а також пропонує шляхи їх вирішення.

Деталі можна описати як елементи або складові частини, які складають ціле.

Затвердження Стратегії демографічного розвитку націлене на подальшу реалізацію демографічної політики і протидію викликам, зумовленим агресією рф. Також це один із індикаторів виконання Плану України з реалізації ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility, націлений на покращення ситуації на ринку праці і рівня життя українців.

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович підкреслила:

Україна має всі можливості для створення успішного майбутнього: сучасні цифрові державні послуги, доступна охорона здоров'я, приємний клімат та багатий культурний спадок. Ми можемо стати провідним центром у сфері військових технологій, пропонувати послуги з реабілітації та виготовлення протезів, а також розпочати відновлення інфраструктури на новому, вищому рівні, що відкриє широкі горизонти для професійного і кар'єрного розвитку. Розуміння цих можливостей сприятиме поверненню українців на рідну землю.

Стратегія демографічного розвитку України орієнтована на впровадження галузевих політик, які мають на меті підвищення рівня народжуваності, зменшення кількості передчасних смертей та повернення мігрантів. Цей документ також передбачає створення сприятливих умов для комфортного життя в Україні, включаючи доступне житло, розвинену громадську інфраструктуру, безпечне середовище, безбарʼєрність, інклюзивний ринок праці та соціальну згуртованість населення, забезпечуючи рівні права та можливості, а також свободу та гідність кожного громадянина.

Наступний етап -- напрацювання та наповнення Міністерством соціальної політики спільно з іншими відповідальними інституціями Плану заходів, які забезпечать злагоджену реалізацію Стратегії для досягнення демографічного розвитку України.

Україна стикається з численними демографічними труднощами, і рівень народжуваності залишає важливою темою для обговорення. Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії, поділився думками щодо необхідної кількості дітей, які повинні народити українські жінки.

Related posts