Уряд прийняв рішення про скасування МСЕК і запровадження нової системи оцінки працездатності.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив про плани з ліквідації застарілої бюрократичної системи МСЕК і впровадження нового механізму, який забезпечить індивідуалізований підхід до оцінки працездатності громадян. Уряд вже вніс до Верховної Ради законопроект, що закладає основи для нового підходу до оцінки стану пацієнтів і виплат. Цю інформацію повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Засідання Кабінету Міністрів. Зображення: kmu.gov.ua

12 листопада уряд затвердив два законопроєкти, які регулюють соціальні послуги та страхові виплати для осіб з інвалідністю. Прем'єр-міністр підкреслив, що нова система передбачає об'єктивну оцінку здоров'я громадян лікарями в багатопрофільних медичних закладах. Люди будуть розподілятися на три категорії: ті, хто має стійке повне обмеження працездатності, особи з частковими обмеженнями та працездатні.

Відповідно до нових політичних заходів, соціальні виплати для осіб з повною втратою працездатності значно збільшаться, в той час як для людей з частковою втратою працездатності держава покриватиме різницю в доході. Крім того, тривалість оплачуваного лікування та реабілітаційного процесу підвищиться – від чотирьох місяців до півтора року, а також буде введено захист від звільнення під час перебування на лікуванні. Люди, які вже мають статус інвалідності, зможуть зберегти його.

Ключовим моментом реформи стане впровадження цифрових технологій в усю систему, що передбачатиме дистанційні, заочні та виїзні методи оцінки працездатності. Прем'єр-міністр акцентував увагу на тому, що новий механізм буде орієнтований на досягнення конкретних результатів: максимально можливу реабілітацію осіб, їхнє повернення до активного життя та адаптацію робочого середовища відповідно до їхніх потреб. Україна має намір наблизити свою систему до європейських стандартів ефективної реабілітації, де значна кількість людей, які пережили хвороби чи травми, знову входять у активне життя.

Related posts