В Україні очікуються магнітні та пилові бурі: всі деталі події.

Геомагнітна активність раптово стала потужнішою.

Невдовзі українцям слід приготуватися до одразу двох неприємностей. Україну охопила майже 8-бальна магнітна буря, викликана потужними спалахами на Сонці, один з яких став найбільшим за останні кілька місяців. Тим часом метеорологи попереджають, що на території країни також може виникнути пилова буря. Підвищена запиленість повітря, що спостерігається в багатьох областях України, може зберігатися до кінця тижня.

Усі подробиці - дивіться в ексклюзиві TSN.UA.

Метеозалежні, приготуватися. Україну раптово атакувала нова магнітна буря через жорсткі спалахи на Сонці. Вона одразу досягла дуже високої потужності. Про це повідомляє meteoagent. Магнітна буря пішла на спад ще 2 жовтня. Очікувалося, що скоро вона повністю закінчиться і досягне свого мінімуму. Однак виявилося, що геомагнітна активність раптово стала потужнішою.

"3 жовтня Україна зазнала впливу магнітної бурі, що наблизилася до 8-бальної позначки. Подібний рівень активності очікується і в наступний день. Проте 5 жовтня інтенсивність бурі може знизитися до 4 балів", - повідомляється в заяві.

Очікується, що 9 жовтня країну знову охопить магнітна буря, яка досягне потужності 4 бали. Протягом наступних 48 годин інтенсивність підвищиться до 5 балів, а згодом почне знижуватися.

Згідно з інформацією від meteoprog, протягом останніх доби сталося 11 спалахів. Останній з них виявився надзвичайно потужним. Він є одним із найсильніших за останній період, поступаючись лише спалаху, що стався 14 травня.

"За словами метеорологів, цей спалах призведе до потужної магнітної бурі, що, ймовірно, спричинить проблеми з радіосигналами. Очікується, що він досягне нашої планети в п'ятницю, 4 жовтня."

Згідно з дослідженнями науковців з різних країн, магнітні бурі справді здатні впливати на фізичний стан і настрій людей. У періоди таких явищ спостерігається суттєве збільшення скарг на здоров'я, і багато людей звертаються за медичною допомогою, особливо до кардіологів.

Медичні фахівці рекомендують у такі періоди зменшити як фізичне, так і психоемоційне навантаження, а також приділити більше часу відпочинку.

А тим часом синоптики розповіли що там з якістю повітря в Україні. Днями низку регіонів України накрила пилова буря. На брудну хмару, яка висить у повітрі, скаржаться жителі Полтави, Дніпра та Харкова. Місцеві кажуть, що через смог їм важко дихати, а відео з міст нагадують локації для фільму "Дюна".

У місцевих пабліках з'являються кадри, на яких видно, що горизонт застилає пил, а видимість у містах значно знизилася.

У одному з роликів жінка ділиться історією про те, як ввечері вона вимила свій автомобіль, а вранці виявила, що він знову покритий пилом.

Відповідно до інформації, наданої сервісом Windy, Україну охопила пилова хмара, що переміщується з територій Казахстану та Узбекистану. Чеський веб-ресурс підтвердив, що пилові потоки повітря походять з околиць Каспійського моря та вже поширилися на значну частину лівобережної України, що також зафіксовано в системах моніторингу якості повітря.

В одному з регіональних гідрометеорологічних центрів роз'яснили причини погіршення якості повітря. На їхню думку, ситуація викликана "перенесенням" пилу і смогових мас з території Росії атмосферними потоками.

Станом на ранок 3 жовтня рівень забрудненості атмосферного повітря вкотре став високим, зокрема у Києві. Однак радіаційний фон у всьому місті у нормі. Про це повідомляє Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

"Фіксується підвищення концентрації зважених частинок (пилу). Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є пожежі в екосистемі Київської області та транскордонний вплив. Нагадаємо, за інформацією Укргідрометцентру, прогнозувалося потрапляння пилу з Каспійської низовини на територію Київщини. До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендовано: закрити вікна; обмежити перебування на вулиці; пити багато води; якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум", - кажуть синоптики.

Підвищений рівень запиленості повітря, що спостерігається в багатьох регіонах України, може тривати до п'ятниці, 4 жовтня, хоча його концентрація вже буде меншою в порівнянні з початком тижня. Про це в ефірі Українського радіо повідомила Наталя Птуха, керівниця пресцентру Укргідрометцентру. Вона також зазначила, що на території України поки не зафіксовано пилових бур.

"Це було більше просто надходження пилу. Можливо, вона була десь на Луганщині, але в нас, на жаль, звідти немає даних. Але основний пил, який перемістився на територію України, був із Каспійської низовини. Саме там було підняття в повітря великої кількості пилу та піску. І ці дрібнодисперсні частинки пилу потоком із південного сходу перемістилися й до території України", - вказано в повідомленні.

Щодо тривалості цього явища, синоптикиня зазначила, що запиленість може спостерігатися до п'ятниці.

"Усе залежить також від можливих опадів. Звісно, надходження пилу не може бути однаковим по всій території, тому ми спостерігаємо за хвилеподібними змінами. Поки що до п'ятниці зберігається тенденція, що періодично повітря може ставати більш запиленим. Проте сподіваємося, що концентрація пилу вже не буде такою високою, як на початку тижня," - зазначено у повідомленні.

Одночасно лікарка Марія Вітковська поділилася з УНІАН інформацією про те, які групи людей найбільше піддаються ризику в результаті забруднення повітря та як можна уберегтися від пилу.

"Особливо потребують захисту люди, які страждають на хронічні захворювання дихальних шляхів. І алергіки в тому числі. Для них ця тема буде чутливою, бо в них дихальні шляхи та слизові оболонки сильно реагують на пил і будь-яке забруднення повітря. Як захищатись? Насамперед треба обмежувати час перебування на вулиці і обов'язково надягати маску, хоча б звичайну, одноразову. Вона, звичайно, не від всього захищатиме, але від особливо крупних часточок пилу вона вбереже, і бажано її частіше змінювати. Плюс можна надягати респіратори - це більш ефективні девайси в плані захисту. Для того, щоб не було інтоксикації, треба пити достатньо рідини", - радить фахівчиня.

Лікарка зазначила, що слід вжити певних заходів у домашніх умовах, щоб пил з вулиці не створював дискомфорт.

"Слід уникати тривалого провітрювання приміщення або робити це якомога коротше, адже важливо, щоб свіже повітря потрапляло в квартиру. Якщо є така можливість, варто максимально обмежити цей процес. Обов'язково потрібно проводити вологе прибирання в квартирі. Наразі набирають популярність домашні пристрої, такі як очищувачі повітря, які демонструють високу ефективність, адже здатні затримувати не лише пил, а й віруси", - рекомендують експерти для українців.

Марія Вітковська підкреслила, що відвідати лікаря слід у випадках, коли людина відчуває сильну задишку або страждає від інтенсивного головного болю, оскільки це може свідчити про наявність інтоксикації.

Лікарка каже, що пил може потрапити до легень. Але все залежить від того, який це пил, залежить від розміру часточок.

"Є зовсім дрібні, які можуть проникати досить глибоко, аж до легень. А є крупніші часточки - такі будуть осідати на верхніх дихальних шляхах: носоглотці, трахеї, бронхах. А до легень таке зазвичай не доходить. Воно відкашлюється разом з мокротинням.У нас же є епітелій, який вистилає дихальні шляхи, слизові оболонки, і він складається з таких війок. Ці війки механічно той пил, який потрапляє на слизові оболонки, виштовхують назад, в протилежному до вдиху напрямку. Для того, щоб цей процес був більш ефективним, потрібне зволоження", - зазначив він.

Нагадаємо, у п'ятницю, 4 жовтня, в Україні дощитиме. Опади будуть не тільки на заході країни.

Related posts